Duálne vzdelávanie má aj tento rok u nás zelenú

10. septembra 2016

sdv-spolocne-fototZačal sa nový školský rok a spolu s ním aj možnosť pokračovania duálneho vzdelávania žiakov, ktoré Tesco podporuje, v spolupráci so Strednou odbornou školou Samuela Jurkoviča v Bratislave v odbore obchodný pracovník. „Tak ako aj minulý školský rok, kedy nám nastúpili naši prví prváci, tak tento rok privítame ďalších 5 žiakov. Naši duálni žiaci prechádzajú odborným výcvikom v bratislavskom hypermarkete v Petržalke. Majú upravený učebný plán podľa potrieb našej spoločnosti a pripravujú sa na pozície špecialistov. Po úspešnom zmaturovaní a ukončení štúdia sa začlenia medzi našich kolegov v obchodoch,“ povedala nám Daniela Krajčíková, naša kolegyňa, ktorá má na starosti nábory.

Do systému duálneho vzdelávania sa tento rok zapojilo vrátane Tesca viac zamestnávateľov, čo znamená, že v triede sú okrem našich žiakov aj žiaci študujúci pre ďalších 6 zamestnávateľov v oblasti obchodu.

A čo považuje Zuzka, jedna zo žiačok 2. ročníka  za najväčší prínos duálneho vzdelávania? „Naučím sa nové zaujímavosti o Tescu a pre mňa ako študenta to prináša aj mesačnú finančnú odmenu, a ak chcem dostávať pekné štipendium musím mať dobrý prospech. Taktiež je to pre mňa istota zamestnania po škole nemusím ísť na úrad práce a hľadať si prácu…“

V budúcnosti by sme chceli v tomto vzdelávacom systéme aj naďalej pokračovať, a to aj v iných lokalitách ako je Bratislava. Veríme, že sa nám to podarí a svoju pôsobnosť úspešne rozšírime. Ak patríte aj vy ku kolegom, ktorých deti sa práve rozhodujú o tom, čomu sa budú venovať po ukončení základnej školy, tak možno štúdium s podporou Tesca v systéme duálneho vzdelávania, je pre nich ideálnou voľbou.

Ak by ste radi vedeli viac o možnostiach duálneho vzdelávania, kontaktujte Danielu Krajčíkovú – dkrajci1@sk.tesco-europe.com.