Obľúbené recepty s našimi hubami

25. septembra 2017

Keďže máme hubársku sezónu v plnom prúde, naša kolegyňa Valéria sa rozhodla s nami podeliť o jej dva obľúbené recepty. Nezabudla doplniť ani fotografie jej hubárskych úlovkoch priamo z lesa a takisto fotografiu hotovej hubovej dobroty.

Hubová omáčka

Ingrediencie: 3 lyžice masla, hladkú múku, 1 l vody, 1 šľahačková smotana, 300 g čerstvých hríbov, stredne veľká cibuľa, soľ, na dochutenie trošku cukru a octu alebo citrónovej šťavy.

Postup: Pripravíme si hlbšiu panvicu alebo stredný hrniec, do ktorého dáme rozpustiť 2 lyžice masla, na ňom doružova popražíme nadrobno pokrájanú cibuľku a pridáme nakrájané hríbiky. Tie spolu s cibuľkou podusíme dochrumkava asi 10 minút. Potom pridáme 3 lyžice hladkej múky, popražíme doružova a zalejeme vodou tak, aby sa huby dusili. Keď budú huby mäkké, pridáme do nich zvyšnú vodu a smotanu, podľa chuti ešte môžeme dosladiť a pridať trošku octu alebo citrónovej šťavy. Prevaríme a odstavíme. Omáčka je hotová! Podávame s „dlávenými“ zemiakmi alebo zemiakovou kašou.

Vyprážané bedle

Huby treba očistiť poumývať. Jedľa-bedľa je krehká, tak opatrne , aby sa vám nepolámala. A klasicky obalíme v trojobale a vysmažíme. Ako prílohu môžme zvoliť zemiaky a chutný zeleninový šalátik.

Prajeme vám dobrú chuť!

 

Ak aj vy máte recepty, s ktorými by ste sa radi podelili, napíšte nám svoje námety na mojetesco@sk.tesco-europe.com