Znížili sme obsah cukru v nealkoholických nápojoch vlastnej značky

26. septembra 2017

Milé kolegyne, milí kolegovia,

Dnes oznamujeme, že sme znížili množstvo cukru v našich nealkoholických nápojoch. Som naozaj rád, že s vami môžem zdieľať túto novinku a poskytnúť vám ďalšie informácie o tejto zmene. 

Sme jedným z najväčších maloobchodných predajcov v regióne. To nám umožňuje aktívne pomáhať zákazníkom, aby dosiahli vyváženejší a zdravší životný štýl. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je poskytnúť im zdravšie alternatívy výrobkov, ktoré kupujú.

Zmena, ktorú sme urobili, predstavuje zníženie pridaného cukru vo všetkých nealkoholických nápojoch našej vlastnej značky na menej ako 5 gramov – alebo jednu čajovú lyžičku – na každých 100 mililitrov. To znamená, že tieto výrobky obsahujú v priemere o 24 % kalórií menej a podľa objemu ročného predaja odstraňujeme úctyhodných 4 100 ton cukru. Naše rozhodnutie nadväzuje na nedávne usmernenie Svetovej zdravotníckej organizácie znížiť denný príjem voľných cukrov na menej ako 10 % z celkového príjmu energie.

Chcem sa poďakovať všetkým našim kolegom v Tescu, ktorí túto zmenu umožnili. Bola to dlhá cesta skúmania 120 radov výrobkov a zmeny zloženia 42 z nich, aby sme mali u všetkých týchto produktoch menej než než 5 g pridaného cukru.Poďakovanie patrí taktiež našim dodávateľom, ktorí túto zmenu podporili. Výrobky vyskúšali naši zákazníci, aby sme sa uistili, že naše nealkoholické nápoje stále výborne chutia, len obsahujú menej cukru. Je to skvelý príklad pozitívnej, inovatívnej zmeny, ktorú môžeme priniesť našim zákazníkom, keď pracujeme ako tím.

Vyskúšajte naše nové výrobky aj vy a odporúčajte ich vašim priateľom a rodinám. Urobili sme ďalší krok, ktorý pomáha našim zákazníkom žiť zdravšie – na to môžeme byť všetci hrdí.

Jamie