Národná potravinová zbierka začne už tento štvrtok

9. novembra 2017

Milý kolegovia, milé kolegyne,

vianočné obdobie sa blíži a nepochybne to bude pre kolegov i zákazníkov pekné obdobie. Počas tejto slávnostnej sezóny urobíme, čo je v našich silách, aby mali naši zákazníci skvelé Vianoce. Na chvíľu sa zastavte a popremýšľajme o tých, ktorí majú menej šťastia. V našom okolí vieme o množstve ľudí, ktorí žijú v chudobe a len s ťažkosťami sa dostávajú ku kvalitnému a nutrične vyváženému jedlu, aby sa najedli buď sami, alebo so svojimi rodinami. Predovšetkým v zime je dôležité, aby mal každý aspoň jedno teplé jedlo denne.

V Tescu veríme, že aj malá pomoc môže mať veľký význam a vieme, že ako naši zákazníci, tak naši kolegovia chcú podporiť ľudí v núdzi vo svojom okolí. Preto som pyšní na to, že sme sa zapojili do piateho ročníka Národnej potravinovej zbierky. Jedná sa o skvelú aktivitu, ktorá spája mnoho ľudí po celej krajine, ktorí sa rozhodli pomôcť ľuďom v ťažkej životnej situácii. Chceme našim zákazníkom darovanie potravín v našich obchodoch zjednodušiť a uistiť ich spoločne s našimi partnermi z potravinových bánk, že sa darované jedlo dostane k tým, ktorí ho najviac potrebujú. Okrem toho Tesco potravinové banky podporí v ich činnosti finančným darom.

V roku 2016 sa Národná potravinovej zbierky zúčastnilo 85 obchodov Tesco po celej Slovenskej republike a vybralo sa úžasných 88 ton potravín.

V roku 2017 sa k našej misii opäť pridá tiež F & F, ktoré túto akciu podporia kampaní podporujúce predaj čiapok, vďaka čomu získame peniaze na podporu potravinových bánk. K Národná potravinovej zbierke sme prizvali aj naše stredoeurópske dodávateľov, aby spoločne s nami ľuďom v núdzi pomohli darovaním potravín prostredníctvom našich distribučných centier.

Ako môžete pomôcť vy?

V Slovenskej republike sa Národnej potravinová zbierka uskutoční už tento štvrtok 9. novembra od 10.00 do 20.00 h a potrvá až do soboty 11.novembra. Spoločne s ostatnými kolegami zbierku podporíme buď ako dobrovoľníci, ktorí zákazníkom pripomínajú, prečo je táto aktivita tak dôležitá, alebo zakúpením a darovaním trvanlivých potravín.

Som naozaj veľmi pyšný na to, že sa aj tento rok Národná potravinové zbierky zúčastnia tisíce kolegov a zákazníkov!

Ďakujem, že nám pomáhate urobiť radosť z dobrého jedla tiež ľuďom v núdzi!

Matt