Píšte s nami príbehy pomoci a zapojte sa do Potravinovej zbierky

10. novembra 2017

Blíži sa čas vianočných sviatkov, ktorý sa nesie v znamení príprav. Aj vďaka Vám a zákazníkom spoločnosti Tesco,  pomáhame ľudom, ktorí to najviac potrebujú – ľuďom v núdzi.

Aj tento rok máte opäť príležitosť pomôcť. V dňoch od 9. do 11. novembra môžete darovať potraviny až v 104 predajniach Tesco. Stačí nakúpiť priamo v jednom z obchodov trvanlivé potraviny ako sú olej, múka, cukor, cestoviny, strukoviny, konzervy, čistiace prostriedky, alebo hygienické potreby. Nákup môžete odovzdať pri vchode dobrovoľníkom v modrých tričkách, ktorí následne pripravia a rozdistribuujú potraviny pre krízové centrá a miestne komunity. Z darovaných potravín potom varíme a pečieme jedlá, ktoré zahrejú a zasýtia ľudí v núdzi počas chladných dní.

Sme veľmi radi, že aktuálne spolu s partnermi pripravujeme už piaty ročník Potravinovej zbierky – pomoci, ktorá je z roka na rok populárnejšia. Vedeli ste, že vlani Tesco zákazníci prispeli do zbierky v obchodoch 88 tonami potravín a drogérie, z ktorých sme pripravili 220 – tisíc porcií jedla? Toto všetko sme dokázali vďaka Vám – zákazníkom, našim dobrovoľníkom a  partnerom: spoločnosť Tesco, Slovenská katolícka charita, Depaul Slovensko, Evanjelická Diakonia ECAV Slovensko a Vagus.  

Prekonáme minuloročný rekord? Verím, že vďaka Vám áno. V mene obdarovaných, ale aj nás, budeme vďační  za každý zakúpený produkt. Prajem vám krásne sviatky.

Marko Urdzik

Riaditeľ Potravinovej banky Slovensko