SILA starostlivosti

13. novembra 2017

Slnkom unavená pokožka potrebuje čas, aby sa správne zregenerovala a pripravila na rovnako náročnú zimu. Kto hľadá overené a jednoduché riešenia, ten ocení účinnosť prírodných kozmetických prípravkov. 

ŠTÍPANIE PRE ZDRAVIE
Ak si chcete spevniť pokožku, začnite ju štípať. Tento postup na vybranej časti tela zlepší jej prekrvenie a pomôže jej pri regenerácii. Používajte pritom
vhodné balzamy a oleje, ktorými zvýšite jeho účinnosť. Takúto masáž je najlepšie robiť počas každej aplikácie kozmetického prípravku. Základom je
systematickosť!

Ricínový olej
Je to svätý grál v starostlivosti o pokožku. Pôsobí v mnohých oblastiach, vďaka čomu je univerzálnym kozmetickým prípravkom. Účinne zaberá na akné, hydratuje, čistí a vyživuje pokožku a stimuluje obočie a mihalnice. V kombinácii s olejom z čajovníka pôsobí lokálne na plesňové infekcie pokožky.

SUPERPOTRAVINY V KOZMETICKEJ TAŠTIČKE

Kučeravý kel
Je silný antioxidant, hydratuje pokožku a účinne bojuje proti vráskam. Vďaka vysokému obsahu karotenoidov pôsobí aj protizápalovo. Dá sa využiť napríklad vo forme masky s troškou medu a olivového oleja.

Avokádo
Bohatstvo nenasýtených mastných kyselín a vitamínov. Má hydratačné a protizápalové vlastnosti, pokožka je vďaka nemu pružná a dokonale sa regeneruje. Toto ovocie vyskúšajte vo forme masky. Pomôže vám v boji s nedokonalosťami, suchou a zrohovatenou pokožkou.

Granátové jablko
Pôsobí protizápalovo, je účinné v boji proti vráskam a je skvelý antioxidant. Hydratuje a spevňuje pokožku, okrem toho vyhladzuje jemné vrásky. Je vynikajúcim prípravkom na domáci peeling: stačí ho rozmixovať spolu s kefírom a kokosovým olejom.

Spirulina
Hĺbkovo regeneruje, vyživuje, čistí a obnovuje pokožku. Má upokojujúce účinky a výborne bojuje proti baktériám. Odporúča sa ľuďom s mastnou a zmiešanou pleťou. Stačí zmiešať dve lyžičky prášku spiruliny srovnakým množstvom vody, vzniknutú zmes aplikovať na tvár a počkať, kým úplne nezaschne.

AVOKÁDOVÁ MASKA 
Avokádo sa skvele hodí na domáce masky. Hydratuje, vyživuje pokožku a upokojuje ju. V závislosti od potrieb vašej pokožky ho môžete zmiešať s rôznymi surovinami. Ak chcete, aby pôsobilo protizápalovo, pridajte kakao a med, ak chcete zúžiť póry, zmiešajte ho s uhorkou a bielym jogurtom. Ak sa chcete zbaviť podráždenia, pridajte ovsené vločky a trošku jablkového octu.
Príprava: Avokádo vidličkou rozdrobte na kašu, pridajte vybranú zložku (podľa potrieb vašej pokožky), dôkladne zmiešajte, aplikujte na tvár a nechajte pôsobiť cca 10 – 15 minút.

PRÍRODNÉ MYDLÁ
Tradičné mydlo je zmesou olejov, tukov, hydroxidu sodného alebo prírodných štiav. Jeho základnou funkciou je okrem čistenia predovšetkým ošetrovanie pokožky. Dnes široko dostupné komerčné mydlá sa vo veľkej miere skladajú z konzervačných látok, preto ich nazývame skôr detergenty než ošetrujúce prípravky. Vďaka prírodnému zloženiu sú tradičné mydlá všeobecne hyperalergénne a nedráždia pokožku. Sú ručne vyrábané výlučne z kvalitných tukov a olejov a rastlinného glycerínu. Udržujú pokožku v optimálnom stave, vyživujú a chránia ju. Tiež sú šetrnejšie voči životnému prostrediu. Ich ceny závisia od množstva a kvality použitých olejov. Väčšina prírodných mydiel je vyrábaná v súlade s vegánskymi princípmi.