Piaty ročník Potravinovej zbierky je za nami. A výsledky sú úžasné! ĎAKUJEME!

15. novembra 2017

Práve nadšenie dobrovoľníkov, vrátane našich kolegov na 104 našich obchodoch a ich snaha o dobrý výsledok a ochota obetovať svoj čas, prispeli k skvelému výsledku.

Celkovo sa podarilo vyzbierať 110 ton potravín a drogérie, čo je o 25% viac ako v minulom roku. Tak ako v roku 2016, zákazníci aj v tomto roku najviac darovali múku a ryžu. Z tohto množstva potravín možno pripraviť 270 000 porcií teplého jedla pre ľudí v núdzi.

Okrem našich zákazníkov sme sa aj my podieľali na úspechu kampane, keďže sme darovali dodatočné prostriedky vo výške 29 000 Eur . Tento peňažný dar, rozdelíme medzi zapojené charity: Potravinová banka Slovenska, Slovenská katolícka charita, OZ Vagus, Evanjelická diakonia ECAV a Depaul Slovensko.

Rovnako ako minulý rok, aj teraz sa ku kampani pripojila značka F&F. Z predaja každej čiapky z ich nového sortimentu s názvom „Čiapka so srdcom“ darujú 1 euro až do konca januára, pričom minimálna výška daru pre charitatívne organizácie v rámci Tesco Europe bude 7 000 eur. Ešte stále môžete povzbudzovať zákazníkov – ak chcú pomôcť, môžu to urobiť kúpou týchto predmetov.

Veľmi nás teší váš vysoký záujem dobrovoľníctvo, ku ktorému sme tento rok dostali rekordné množstvo spätných väzieb a  fotografií priamo z prevádzok. Všetky fotografie môžete nájsť v tomto fotoalbume. 

Všetkým naším kolegom, ktorí podporili zbierku, patrí za to veľké ĎAKUJEM!

 

  

Ďakujeme pekne!