Hlavná sezóna exotického ovocia prichádza s Vianocami

15. decembra 2017

V predvianočnom čase rastie predaj exotického ovocia až o stovky percent. Slováci a Česi totiž najmä v predvianočnom čase radi skúšajú nové chute a snažia sa práve exotickým ovocím ozvláštniť svoju vianočnú tabuľu. Medzi stálice v tomto smere patrí ananás, kivi, granátové jablko alebo pomelo, k menej známym, ale napriek tomu veľmi obľúbeným potom patrí kakikurma, tamarind alebo salak.

Vianoce bez exotického ovocia si už väčšina z nás nedokáže ani predstaviť. Skôr nedostupné ovocie, ktoré sme poznali len z dovoleniek do zámoria, sa teraz stáva bežnou súčasťou našich jedálnych lístkov. Ponuka exotického ovocia obzvlášť v predvianočnom období je naozaj široká a na svoje si prídu aj milovníci menej tradičných druhov.  „Predaj exotického ovocia stúpa v predvianočnej dobe o stovky percent. Je to hlavná sezóna predovšetkým pre granátové jablko a kakikurmu zo Španielska alebo kivi z Talianska a Grécka, „dopĺňa Blanka Josková, nákupca exotického ovocia spoločnosti Tesco.

Ponuka je však oveľa širšia, a to od manga, cez avokádo, pomelo až cez menej známe kúsky, akými sú  salak, fejhoa, physalis, tamarind, liči alebo karambola. Na čo treba dbať zvýšenú pozornosť,  tým, že ide o ovocie z exotických krajín, často sa môže objaviť nejaká alergická reakcia. Preto sa majte na pozore, najmä u detí treba dbať na zvýšenú opatrnosť.

Exotické ovocie vyžaduje oproti iným druhom i špecifické zaobchádzanie. „Na predajnej ploche obchodov je vystavené a v zázemí skladované pri izbovej teplote a nesmie sa chladiť,“ vysvetľuje Blanka Josková. Vďaka tomuto zaobchádzaniu potom vydrží ovocie dlhšie čerstvé. Pamätať by si to mali aj zákazníci, keď si prinesú exotické ovocie domov. Umiestnenie do chladničky potom výrazne skráti životnosť a ovplyvní chuť i vôňu ovocia.

A ak mienite tohtoročnú vianočnú tabuľu nejako ozvláštniť, je práve exotické ovocie tou pravou voľbou. Zo širokej ponuky si vyberie naozaj každý.