Využitie olejov pri starostlivosti o pokožku

1. februára 2018

KVALITNÝ OLEJ, KTORÝ OBSAHUJE VEĽA NENASÝTENÝCH MASTNÝCH KYSELÍN, MÁ VEĽMI POZITÍVNY VPLYV NA POKOŽKU.

Oleje sa od dávnych čias využívali nielen v kuchyni, ale aj pri ošetrovaní pokožky. Veľkej popularite sa tešili predovšetkým v arabských krajinách a na Indočínskom polostrove a správy o ich dobrých vlastnostiach sa šírili až k predstaviteľom iných známych kultúr, napríklad babylonskej, sumerskej alebo staroegyptskej. Tento prírodný produkt bohatý na vitamíny (napríklad vitamín E, ktorý sa nazýva aj vitamínom mladosti) dokonale regeneruje pokožku, obnovuje jej lipidovú vrstvu a vyhladzuje vrásky.

Olejujte telo
Olejovanie tela je veľmi jednoduché – nie je to nič iné než nanášanie oleja na telo a jeho vmasírovanie. Olej, ktorý použijeme na túto procedúru, musí byť stopercentne prírodný, bez umelých prísad a konzervačných látok. Najlepšie je vybrať si oleje
získané z ekologického poľnohospodárstva, lisované za studena a nerafinované. Ak má olej aj certifikát, ktorý potvrdzuje jeho vysokú kvalitu a záruku dobrého pôvodu, tým lepšie! Čím prirodzenejší a s menším obsahom chemických olejov, tým menšie riziko podráždenia pokožky a prípadných alergických reakcií.

Kedy a ako olejovať telo
Najvhodnejšie je olejovať pokožku hneď po kúpeli, mastiť ju ešte rozohriatu a vlhkú, čo jej zaistí najvhodnejšiu hydratáciu a výživu. Olejovanie treba vykonávať od nôh smerom hore k srdcu. Viac pozornosti venujte tým častiam tela, ktoré sú obzvlášť suché a namáhané. Olejovanie je dobré spojiť s masážou. Je to skvelá metóda na uvoľnenie a zmiernenie napätia, ktoré sa hromadí v tele. Dobré je naplánovať si olejovanie aspoň 1 – 2 razy v týždni a pre ešte lepší relaxačný efekt môžete pridať niekoľko kvapiek levanduľového, kokosového alebo mandľového éterického oleja.

 

Mandľový olej
Bude dokonalý pre jemnejšiu a citlivejšiu pokožku, je bohatý na vitamíny, minerálne soli, kyselinu linolovú a olejovú.

 

 

 

 

Sezamový olej
Ideálny pre mastnú pokožku, reguluje prácu mazových žliaz. Antioxidanty, ktoré sa v ňom nachádzajú, bojujú proti voľným radikálom, ktoré sú zodpovedné za starnutie pokožky a nádorové ochorenia.

Jojobový olej
Vhodný pre problematickú pokožku so sklonom k akné, chráni pokožku pred vonkajšími činiteľmi a posilňuje jej odolnosť.

 

 

 

.

Avokádový olej
bude vykúpením pre zrelú pokožku, ktorá bude vďaka nemu pružnejšia, viac hydratovaná a menej podráždená.

 

 

 

Arganový olej
Nazýva sa elixírom mladosti, pokožku spevňuje a vyhladzuje, preto je vhodný pre zrelú pokožku.

 

 

 

Kokosový olej
Obľúbi si ho podráždená a citlivá pokožka.

 

 

 

Everlasting of Corsica<br /> "Helichrysum Italicum"

Slamienkový olej
Dokonalý na popraskané žilky na tvári, uvoľňuje pokožku, zmierňuje začervenania a modriny.

 

 

 

 

 

Zdroj: Tesco magazín