Rozšírili sme sortiment Perfectly Imperfect

6. februára 2018

 V rámci nášho záväzku v boji proti plytvaniu potravinami, sme navrhli viacero projektov, ktorými sa snažíme tento zámer podporovať aj na Slovensku. Jedným z týchto projektov je aj darcovstvo  potravín. Vďaka projektu sme darovali ľuďom v núdzi prostredníctvom Potravinovej banky Slovenska, potraviny už v 100 obchodoch po celej krajine. Rovnako zmysluplným  projektom, ktorým bojujeme proti plytvaniu, je rozširujúca sa ponuka sortimentu ovocia a zeleniny s označením „Perfectly Imperfect“.          

Boj proti plytvaniu potravinami je pre nás jedným z kľúčových pilierov spoločenskej zodpovednosti. Jedným z projektov, s ktorým túto snahu úspešne podporujeme v celej strednej Európe, je od minulého roka aj nový rad „Perfectly Imperfect“ (Dokonale nedokonalé)  –  ovocie a zelenina dokonalej chuti a kvality, ktorá síce nespĺňa všetky estetické kritériá, no produkty sú kvalitné, chutné a výživné.   „Za minulý rok sme predali v celej strednej Európe 8 000 ton ovocia a zeleniny s označením ,Perfectly Imperfect‘. Na Slovensku sa predalo 450 ton ,Dokonale nedokonalých‘ produktov. Zákazníci majú záujem najmä o mrkvu, jablká a zemiaky, ktoré sú dostupné v  našich 65 obchodoch,“ uviedla PR manažérka Lucia Poláčeková.  Sortiment s označením „Perfectly Imperfect“ pre veľký záujem zákazníkov rozširujeme. Od januára tohto roku sú k dispozícii vo všetkých hypermarketoch okrem mrkvy, jabĺk a zemiakov, aj ,,Dokonale nedokonalá“  repa, avokádo, paprika, uhorky, hrušky, zázvor či cesnak.

Týmto projektom sa snažíme nielen bojovať proti plytvaniu potravinami, ale aj pomáhať dodávateľom obmedziť množstvo znehodnotených potravín, ktoré síce spĺňajú kvalitatívne kritériá na konzumáciu, no nepatria tvarovo k dokonalým produktom. Sortiment „Perfectly Imperfect“ plánujeme rozšíriť aj do našich expresov a časť sortimentu je dostupná aj prostredníctvom on-line služby Tesco Online nákupy,“ dodala L. Poláčeková.