Podporte Tesco vo finále Via Bona Slovakia

6. marca 2018

Ocenenie Via Bona udeľuje Nadácia Pontis už od roku 1998 a na Slovensku je jediným ocenením, ktoré zviditeľňuje príklady zodpovedného podnikania s cieľom inšpirovať aj ďalšie firmy.

Sme hrdí, že spoločnosť Tesco sa môže v tomto ročníku pochváliť nomináciami na toto ocenenie až v dvoch kategóriách. V kategórií Sociálne inovácie, ktorej víťaza určí odborná porota, súťaží Tesco s aktivitami zameranými na zníženie potravinového odpadu. Našim cieľom je, aby žiadne jedlo vhodné na ľudskú spotrebu nevyšlo na zmar. Tesco dlhodobo spolupracuje s Potravinou bankou Slovenska, ktorej každodenne darujeme potravinové prebytky už zo 101 prevádzok. Zároveň Potravinovú banku Slovenska dlhodobo podporujeme, s cieľom prispieť k rozšíreniu ich kapacít, aby sme spoločne dokázali rozširovať počet zapojených obchodov a tak ešte pomohli ešte viac ľuďom v núdzi.

V rámci zníženia potravinového odpadu sme predstavili aj ďalší unikátny projekt „Dokonale nedokonalé“ (Pefectly Imperfect) ovocie a zelenina, ktorá by kvôli svojmu neštandardnému tvaru inak skončili ako odpad. Tesco týmto spôsobom podporuje dodávateľov, od ktorých môže prijať viac ovocia a zeleniny, ktoré je rovnako kvalitné a výživné ako na pohľad krajšie produkty. Len za minulý rok sa nám podarilo predať 450 ton „Dokonale nedokonalej“ zeleniny a ovocia.

Vďaka našim aktivitám v rámci boja proti plytvaniu potravinami sa Tesco uchádza aj o Cenu za príspevok k napĺňaniu Cieľov udržateľného rozvoja. Boj proti plytvaniu potravinami vedieme nielen na lokálnej úrovni, ale aj globálne. Postavili sme sa do čela medzinárodnej koalície odborníkov Champions 12.3., ktorá akceleruje  proces napĺňania cieľa udržateľného rozvoja OSN 12.3 na zníženie plytvania potravinami na polovicu do roku 2030.

Aj Vy môžete rozhodnúť o jednom z víťazov! Podporte nás a zahlasujte v kategórii Cena verejnosti za náš príspevok v boji proti plytvaniu potravinami.

Hlasovať môžete od dnes do 5. apríla 2018 na tomto linku . Výsledok sa dozviete 10. apríla 2018 v priamom prenose na Dvojke.