Metallica vyzýva na pomoc v miestnej potravinovej banke

16. mája 2018

Možno nie ste fanúšikmi kapely Metallica, ale určite ste počuli, že prišli do Budapešti, kde odpálili nielen nadupaný koncert, ale vyzvali ľudí k boju proti hladovaniu. V ich poslednom videu celosvetovo vyzývajú fanúšikov, aby sa 23.mája zapojili ako dobrovoľníci  a pomohli  miestnej potravinovej banke. Nemôžeme povedať, ako veľmi podporujeme túto iniciatívu , pokiaľ chcete urobiť niečo dobré, pripojte sa k nášmu programu Dobrovoľníctva, ktorý nedávno začal. 

Kde môžem pomôcť?

Ak sa chcete zúčastniť dobrovoľníckeho programu, všetko čo potrebujete je vyhliadnuť si miestnu organizáciu. Pretože znižovanie potravinového odpadu patrí medzi naše najhlavnejšie predsavzatia, tak ako Metallica, Vám odporúčame ponúknuť Vašu pomoc miestnej potravinovej banke. Na podstránke Dobrovoľníctvo nájdete zoznam organizácií, ktoré už podporujeme prostredníctvom programu pre naše miestne komunity –Vy rozhodujete my pomáhame, rovnako ako aj miestne potravinové banky a charitatívne organizácie, ktoré nám pomáhajú v boji proti plytvaniu potravinami. Ak si vyberiete organizáciu, ktorá sa na zozname nenachádza, nie je to žiadny problém, stačí keď si so svojim líniovým manažérom a po konzultácii so CSR manažérom vopred potvrdíte túto voľbu.

Čo je benefitom dobrovoľníctva?

Ak sa Vám páčila výzva od Metallici a chceli by ste svojou pomocou podporiť miestnu organizáciu, podporíme Vás. Deň ktorý si vyberiete na pomoc, Vám bude preplatený ako dovolenka. Jediné čo potrebujete je potvrdiť si deň, ktorý strávite ako dobrovoľník, priamo so svojim líniovým manažérom. Pre doplňujúce informácie si prosím prečítajte pravidlá dobrovoľníctva, ktoré zahŕňajú najdôležitejšie informácie o celom procese.

Chceli by ste vedieť viac o tom, ako bojujeme proti plytvaniu potravinami?

Ako prvý, a zatiaľ jediný reťazec v strednej Európe sme zverejnili výročné dáta k potravinovému odpadu. Tieto sme zverejnili už po druhý krát a teraz vidíme úžasné výsledky a pokrok našej náročnej práce. Podľa našej tohtoročnej správy, sme na Slovensku urobili úžasný pokrok: znížili sme potravinový odpad o 20%, kým pre ľudí v núdzi sme darovali 577 ton jedla.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o našich výsledkoch, kliknite TU. 

A nezabudnite: Aj malá pomoc má veľký význam.