Martinine pusinky pre nových priateľov

23. mája 2018

Martinina rodina sa práve presťahovala. Nové mesto, noví ľudia. A to môže byť náročné pre jej malého syna Tobiáška. Našťastie. Martina pozná riešenie. Jej znamenité minipusinky s čerstvými a sladkými jahodami, malinami a čučoriedkami z Tesca a veľká oslava na Deň detí určite pomôžu Tobimu nájsť si nových priateľov.

Suroviny:
4 vajcia (vaječné bielky), 200 g cukru, 2 lyžice kukuričného škrobu, soľ, 250 ml šľahačkovej smotany (viac ako 30%), jahody, čučoriedky, maliny, práškový cukor, 80 g mascarpone, listy mäty
Celkový čas prípravy: 210 minút
Postup:

1. Misku vytrieme citrónovou šťavou, pridáme vaječné bielky a trochu soli. Šľaháme pomaly, až kým bielky nie sú takmer tuhé, potom pridáme cukor a došľaháme. Do rozšľahaných bielkov jemne primiešame kukuričný škrob pomocou stierky spolu s 2 lyžicami citrónovej šťavy. Olejom potrieme plech a položíme naň papier na pečenie.

2. Zdobiace vrecko naplníme cestom a na papier vytvárame pusinky približne 10 cm na dĺžku a 3 cm na výšku. Na každej pusinke urobíme malú jamku. Pečieme v rúre vyhriatej na 120 °C asi 60 – 80 minút, potom teplotu znížime na 80 °C a necháme sušiť 90 minút. Potom plech vyberieme a necháme vychladnúť.
3. Pred šľahaním šľahačky dáme misku na šľahanie do mrazničky asi na 20 minút. To isté platí aj pre šľahačku a mascarpone. Šľahačku nalejeme do vychladenej miešacej misky a šľaháme vysokou rýchlosťou asi 40 sekúnd. Pridáme vychladené mascarpone a pokračujeme v šľahaní, až kým nevznikajú pevné špičky.
4. Vychladnuté pusinky ozdobíme pomocou zdobiaceho vrecka vyšľahanou šľahačkou a navrch pridávame plátky jahôd, čučoriedky a maliny. Posypeme práškovým cukrom a navrch dáme lístok mäty.
Tipy: 1. Bielky necháme na noc v chladničke, budú sa ľahšie šľahať. 2. Ak potrieme plech olejom, papier na pečenie sa v teplovzdušnej rúre nebude dvíhať. 3. Na šľahačku s ovocím môžeme použiť javorový sirup alebo med, prípadne čokoládové hobliny alebo kvety sedmokrásky.
Video s návodom, ako pripraviť toto chutné jedlo, nájdete na www.tesco.sk.