Jeden deň dobrovoľníctva

4. júna 2018

Na našej stránke Dobrovoľníctvo si naši kolegovia môžu vybrať z databázy organizácií vo svojom okolí, v ktorej strávia jeden deň ako dobrovoľníci. Prinášame Vám krátky rozhovor, v ktorom sa o svoje pocity tentokrát s nami podelil kolega z HM v Galante, riaditeľ Róbert Réšo, ktorý sa cez náš portál prihlásil do Armády spásy.

Ktorú organizáciu ste ako dobrovoľníci podporili a prečo?

Armáda Spásy , dôvodom je to, že je to miestna organizácia, s ktorou úzko spolupracujeme v našom meste. V jej pôsobnosti je celý okres Galanta a Šaľa.

Aké úlohy ste ako dobrovoľníci plnili?

Boli sme spolu s pánom Allbinom Vagaiom a kolegyňou Zuzkou Masárovou rozniesť darované potraviny do nocľahárne v Šali, aj do domu sociálnych služieb v Galante, kde prespávajú ľudia bez domova a zašli sme až do Plaveckého Štvrtka a Pezinka, kde Armáda Spásy podporuje rómsku komunitu . Boli sme zúčastnení pri prerozdeľovaní potravín. Hovorili sme a pochopili, že nielen potraviny, ale často aj iné komodity, ako kozmetiku či drogériu, by bolo potrebné darovať niekedy častejšie ako potraviny.

Z čoho ste boli osobitne šťastní alebo načo ste boli mimoriadne pyšní?

Že všetko čo darujeme sa dostáva ľuďom veľmi cielene. A že Armáda Spásy Tesco veľmi jasne pomenúva ako veľkú pomoc a hlavne, že Tesco prestalo vyhadzovať potraviny a je to podporované !

Odporúčali by ste program dobrovoľníctva ďalším kolegom? Ak áno, prečo?

Treba vidieť osud ľudí a až potom pochopíme ako sa cítia keď dostanú pomoc. Áno, videli sme aj ľudí, ktorí sa nemajú šancu integrovať. Ale je lepšie darovať, ako vyhodiť. Aj rómovia si vážili to, čo dostali.

Pozrite si aj vy ponuku organizácií, do ktorých sa ako dobrovoľníci môžete zapojiť, na stránke Dobrovoľníctvo.

Pretože aj malá pomoc komunitám sa počíta!