Štartujeme letnú sezónu s rozšírenou ponukou ovocia a zeleniny od domácich pestovateľov

4. júna 2018

Očakávania našich zákazníkov sa neustále zvyšujú, preto aktuálne prinášame nový a zlepšený sortiment ovocia a zeleniny. S prichádzajúcim letom sa ponuka od domácich pestovateľov rozširuje a k letnému sortimentu sa pridá nielen typické letné kôstkové či bobuľové ovocie, ale najmä paradajky, jahody a melóny pôvodom zo Slovenska.

 „Výber správnych dodávateľov sezónneho ovocia a zeleniny je pre nás kľúčový, pretože naším zámerom je ešte užšie spolupracovať s pestovateľmi zo Slovenska, ktorí sú pre nás zárukou dlhšej čerstvosti a kvality pre našich zákazníkov,“ vysvetlil Pavol Halász, produktový manažér Tesca pre ovocie a zeleninu pre strednú Európu.

Hlavným produktom sezóny je aktuálne paradajka pôvodom zo Slovenska s posilnením sezónnej ponuky z farmy Vitazel – Kameničany. „Krajina pôvodu čerstvých produktov sa stáva pre našich zákazníkov čoraz dôležitejším kritériom voľby pri nákupe, preto sme  zvýšili ponuku paradajok od Vitazelu o 30 %, „ povedal P. Halász a dodal: „Intenzívne pracujeme na rozširovaní ponuky od lokálnych dodávateľov. Pozorne vnímame, že zákazníci čoraz častejšie vyhľadávajú čerstvú domácu produkciu, čo nás povzbudzuje v ďalšom rozširovaní spolupráce so slovenskými pestovateľmi aj v rámci ostatného sortimentu.“

Počas horúcich letných dní môžu zákazníci Tesca tiež oceniť jedinečnú sladkú chuť a kvalitu slovenských jahôd od domáceho pestovateľa Boni Fructi či nový mix slovenských malín a jahôd v jednom balení. Zvyšovanie slovenskej produkcie si môžu naši zákazníci všimnúť nielen v rámci ponuky slovenských paradajok či jahôd, ale so začiatkom prázdnin k ponuke pribudnú aj osviežujúce melóny vypestované na Slovensku. Ponuku sezónneho ovocia i zeleniny plánuje Tesco ďalej rozširovať tak, aby si zákazníci mohli vyberať z tých najlepších a najkvalitnejších lokálnych produktov počas celého roka. Zámerom je posilnenie sezónnej ponuky od domácich pestovateľov, pričom zákazníci nájdu presný druh odrody a krajinu pôvodu na nových a prehľadných etiketách.