Lindine burgre na oslavu konca semestra

6. júna 2018

Na konci semestra internáty zívajú prázdnotou. Každý, kto mohol, už odišiel na prázdniny. Až na Pavla, ktorý ostal, aby dokončil svoj projekt. Našťastie, jeho kamarátka Linda aj s celou partiou tiež ostali. Keď mu pomôžu dokončiť projekt, oslávia koniec semestra vo veľkom štýle. Skvelé grilované burgery s chrumkavými kváskovými kaiserkami s cibuľou a slaninou sú tým pravým receptom na dokonale strávené popoludnie.

Užite si grilovanie s našimi pripravenými burgrami v kváskových kaiserkách so slaninou a cibuľou.

Suroviny:
hovädzí burger (Tesco Grill), 250 g karotky, 100 g plátkov slaniny, 140 g Tesco gréckeho jogurtu,
140 g Tesco Gorgonzoly dolce, ľadový šalát, poľný šalát, 1 jablko, 1 lyžica medu, soľ a korenie, 4 lyžice repkového oleja, citrón, škorica, 3 lyžice jablčného octu, kváskové kaiserky s cibuľou a slaninou

Celkový čas prípravy: 40 minút

Postup:
1. Začneme dipom, vďaka ktorému bude toto jedlo tip-top. Do misky nakrájame syr, pridáme grécky jogurt a ochutíme soľou, korením a citrónovou šťavou. Medzičasom ošúpeme karotky a nakrájame na dva kusy (ak je to potrebné, tak na viac). Pripravíme si marinádu z oleja, škorice, soli a citrónovej šťavy.
2. Potom pripravíme svieži šalát, ktorý dokonale vyváži celé jedlo. Začneme trhaním ľadového šalátu na menšie kusy a zmiešame s poľným šalátom a plátkami jabĺk. Nakoniec pokvapkáme dresingom pripraveným z jablčného octu, repkového oleja, lyžice medu a štipky soli.
3. Na gril uložíme mäso so slaninou a marinovanými karotkami. Pečieme, pokiaľ nie sú hotové.
4. Mäso podávame s opečenou slaninou a kaiserkami. Ako prílohu použijeme šalát a grilovanú
karotku. Dip servírujeme osobitne na dochutenie.

Tip:
K sladkej chuti grilovanej karotky sa hodí omáčka z nivy.

Video s návodom, ako pripraviť toto chutné jedlo, nájdete na www.tesco.sk.