Poskytneme potraviny pre novú sociálnu výdajňu v bratislavskom Starom Meste

6. júna 2018


Staromešťania zo sociálne slabších pomerov môžu po splnení zásad poskytovania pomoci občanom v
 hmotnej núdzi využívať od 5. júna tohto roka doplnkovú sociálnu výpomoc z výdajne potravín na Hollého ulici 13 v Bratislave. Novú výdajňu v Bratislave sa nám podarilo včera slávnostne otvoriť vďaka spolupráci Starého mesta a Potravinovej banky Slovenska.

Vo vynovených  priestoroch, ktoré sú vo vlastníctve Starého Mesta, bude zariadenie otvorené  tri  dni v týždni, od 10 do 12 hod. Vo výdajni dostanú občania zadarmo potraviny, ktoré budeme poskytovať v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska.

Sociálna výdajňa je určená pre obyvateľov Starého Mesta v krízovej sociálnej situácii, rodiny s deťmi v hmotnej núdzi či osamelým osobám, ktoré poberajú invalidný či starobný dôchodok maximálne do výšky 340 eur. „Otvorenie novej sociálnej výdajne v Starom Meste určite privítajú občania, ktorí sa ocitli v núdzi a my cítime záväzok pomôcť im. Som rád, že tak môžeme robiť spolu s našimi partnermi – spoločnosťou Tesco a Potravinovou bankou,“ uviedol starosta mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Radoslav Števčík.

V sociálnej výdajni budú pre obyvateľov Starého Mesta k dispozícii čerstvé aj trvanlivé potraviny, ktoré poskytneme, primárne z obchodu na Kamennom námestí. „S Potravinovou bankou Slovenska úzko spolupracujeme na darovaní potravín od roku 2015. Spoločne tak pomáhame denne vyše 5 000 ľuďom po celom Slovensku. Verím, že aj vďaka partnerstvu so Starým Mestom dokážeme darovať ešte viac potravín, ktoré poslúžia tým, ktorí to najviac potrebujú,“ vysvetlil  Martin Kuruc, výkonný riaditeľ pre Tesco na Slovensku a dodal: „Aktuálne darujeme potraviny zo 113 obchodov Tesco. Počet obchodov zapojených do darcovstva potravín chceme aj naďalej rozširovať, aby sme mohli pomôcť ešte viac ľuďom v núdzi aj cestou sociálnych výdajní.

Dlhodobou prioritou našej spoločnosti je bojovať proti plytvaniu potravinami aj cestou darovania prebytkových potravín. Len v minulom finančnom roku sme darovali 577 ton pre ľudí v núdzi. Pred dvomi rokmi sme sa zaviazali, že do roku 2020 budeme darovať potraviny zo všetkých obchodov v strednej Európe.

Mestská časť Bratislava Staré mesto, Potravinová banka Slovenska a Tesco, a ich zástupcovia, spoločne otvorili sociálnu výdajňu na Špitálskej ulici. Starosta mestskej časti Staré Mesto Radoslav Števčík, výkonný riaditeľ pre Tesco SR Martin Kuruc a predseda Potravinovej banky SR Marko Urdzik, spoločne prestrihli pásku a tiež osobne obslúžili prvých klientov.  Zľava: Radoslav Števčík, Marko Urdzik, Martin Kuruc