Pozrite sa ako sa naši kolegovia zapojili do dobrovoľníctva počas podujatia Naše mesto!

13. júna 2018

Naše mesto je najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva na Slovensku, ktoré prepája už 12 rokov firmy, samosprávy a mimovládny sektor s jasným cieľom – vyčistiť, skrášliť a viditeľne zlepšiť mestá, v ktorých žijeme. Tento rok si 8.6 a 9.6.2018 aj naši kolegovia obliekli rovnaké tričká a zapojili sa do množstva dobrovoľníckych aktivít po celom Slovensku, darovali svoj voľný čas a vyvinuli námahu na prospešnú vec pre nás všetkých. Celkovo sa do akcie Naše mesto zapojilo 10 178 dobrovoľníkov – zo spoločnosti Tesco 53 dobrovoľníkov aj s Martinom Kurucom výkonným riaditeľom pre Slovensko . Tesco dobrovoľníci boli z 5 obchodov a z centrály. Martin Kuruc sa ako Tesco dobrovoľník zúčastnil dobrovoľníckych aktivít v priestoroch ZŠ Dubová na Dubovej 1 v Bratislave, kde si dali dobrovoľníci za cieľ zveľadiť areál školy, aby sa v nej žiaci cítili bezpečnejšie a príjemnejšie. Spoločnými silami v piatok 8.6.2018 čistili plot drôtenou kefou a následne ho premaľovali nazeleno, prenášali školský nábytok, montovali nový nábytok a tiež odnášali a triedili nábytok z krytu civilnej obrany.

Z Hypermarketu Žilina Obvodná sa naši kolegovia zapojili do dobrovoľníckej aktivity  Združenie na záchranu Lietavského hradu. Hneď po príchode na hrad dostali do rúk náradie – hrable, kosáky, nožnice a začali si plniť cieľ, ktorým bolo vyčistiť priestor na sadenie stromčekov, čo sa im aj úspešne podarilo. Spolu zažili deň plný zážitkov, počas ktorého si v krásnej prírode oddýchli, spoznali nových ľudí a nezištne pomohli na záchranu Lietavského hradu, ktorý sa nachádza 10 km od Žiliny a v roku 2009 bol zapísaný na zoznam najohrozenejších pamiatok na svete! Ako odmenu si mohli spolu vypiť kávu, zjesť výborný obed a sladkosť.

Ďaľší kolegovia z Hypermarketu Michalovce si nenechali ujsť podujatie Naše mesto a zúčastnili sa dobrovoľníckej aktivity v Michalovskom dome seniorov, kde pomohli premaľovať plot a spríjemniť tak pobyt seniorom. Priemerný vek v domove seniorov je 86,1, preto boli naši kolegovia veľmi potešení, že mohli pomôcť práve týmto občanom.

Ďalším kolegom, ktorý venoval svoj voľný čas na dobrovoľnícku aktivitu v Slobode zvierat v Bratislave bol Laco z HO. Akcie Naše mesto sa zúčastnil už druhýkrát. Laco pomohol vyčistiť les, kam chodia venčiť psíkov z útulku a ako bonus si na pomoc mohol zobrať aj psíka a tak stihli dve užitočné veci naraz!

Ako tieto dni prebiehali si môžete pozrieť na fotkách nižšie 🙂 Ďakujeme kolegom, ktorí venovali svoj voľný čas a zapojili sa do tejto akcie a tiež dúfame, že vás kolegovia inšpirovali a budúci rok sa číslo Tesco dobrovoľníkov zvýši!

Laco z HO:

HM Žilina Obvodná

 

HM Michalovce a premaľovanie plotu v dome seniorov