Z farmy do regálu, z Tesca na farmu!

15. júna 2018

Radi podporujeme našich kolegov. našich producentov a farmárov.

A tak sme  našich kolegov zobrali na Zliechov.

Jedinečné chute zo Slovenska sú potraviny, ktorým je venovaný špeciálny priestor v 20 našich hypermarketoch. Za každým z týchto produktov je dodávateľ so svojim príbehom a tieto príbehy by sme Vám chceli postupne predstaviť. Nielen na webe. Za každým predaným produktom je nielen dodávateľ alebo farmár, ale aj náš kolega, vďaka ktorému sa tento produkt dostane k zákazníkovi.

Aj preto sme pre našich kolegov pripravili nový program, počas ktorého majú možnosť spoznať, kto sú naši dodávatelia, aké výrobné postupy používajú, aby sme my dokázali prinášať našim zákazníkom výnimočné produkty.

Tých, ktorí tvoria srdce nášho podnikania tak ešte viac spojíme. Našich kolegov v obchodoch, ktorí svojou prácou a prístupom pomáhajú predávať produkty našim zákazníkom. A našich slovenských dodávateľov, od maličkých po väčších, ktorí bežne nemajú šancu dostať spätnú väzbu práve od tých, ktorí pomáhajú predávať ich produkty.

Obyčajne putujú produkty z farmy do regálu, my sme mali s našimi kolegami z Martina, Považskej Bystrice a Žiliny možnosť ísť z Tesca na farmu. Kolegov sme vzali na Farmu Zliechov, prevádzka Bodorová, ktorá sa nachádza priamo v ich regióne, má zaujímavú históriu a navyše používa tradičné výrobné postupy.

Počas pracovnej smeny sme mali možnosť osobne spoznať dodávateľa, v tomto prípade milého a prijemného farmára pána Matyáša z Farmy Zliechov. S úsmevom nám vysvetlil zložité výrobné procesy jednoduchou formou. Rovnako sme sa dozvedeli, aké má plány do budúcna a z čoho všetkého starostlivosť o farmu pozostáva.

Na vlastné oči sme videli, ako sa pripravujú produkty, s ktorými denne kolegovia z obchodov pracujú a niekoľkí z nich  mali možnosť vyrobiť si vlastnú parenicu. Tieto výrobky si však nebude môcť kúpiť v našich obchodoch, keďže boli vyrobené len pre vzácnu návštevu – našich kolegov.  Čo dovtedy vyzeralo úplne jednoduché sa zrazu ukázalo byť vcelku náročné. Niet nad šikovné ruky ľudí pracujúcich na farme Zliechov! Nechýbala ani ochutnávka a veľa otázok na pána farmára. Avšak dosť od nás, pozrite si, ako sa páčilo našim kolegom!