Komunity ďakujú za Vašu pomoc

1. augusta 2018

Dobrovoľnícky program Aj malá pomoc komunitám sa počíta, počas ktorého môžu kolegovia z centrály a z vybraných obchodov stráviť jeden deň pomáhaním v nimi zvolenej organizácii, sa dostal do svojej polovice. Prichádza nám od Vás mnoho pozitívnych e-mailov a fotografií, ktoré svedčia o tom, že sa vám pilotná edícia naozaj páči. Niektoré z nich si môžete pozrieť napríklad tu alebo tu .

My Vám teraz prinášame pohľad z druhej strany – spätnú väzbu od organizácií, ktoré ste navštívili.

Doteraz sa do projektu zapojilo 60 dobrovoľníkov, ktorí pomáhali v rámci celého Slovenska. My dúfame, že ich radosť z nezištnej pomoci bude motivovať aj ďalších kolegov, ktorí sa do dobrovoľníctva ešte nezapojili, a to nielen z vybraných obchodov, ale aj z centrálnej kancelárie v Bratislave. Motivácia z opačnej strany, teda zo strany organizácií spolupracovať s dobrovoľníkmi z Tesca bola rôzna. „Hlavnou motiváciou boli potreby našich klientov, túžba spoznať nových ľudí a otvoriť dvere potenciálnej dlhodobej spolupráci,“ napísalo RAFAEL dom n.o., centrum integrovanej zdravotno-sociálnej pomoci z Bratislavy. „Chceme, aby mali zamestnanci Tesca väčší prehľad o tom, kam ich dary idú a komu slúžia,“ povedal nám zástupca Depaul Slovensko, prevádzkovateľ zariadenia pre ľudí bez domova.

Okrem podpory zo strany Tesca, oceňujú organizácie aj samotné výkony Vás, našich zamestnancov a Vašu chuť nezištne pomôcť tam, kde je to potrebné. Ľudský prístup, samostatnosť či iniciatíva sú pri takejto práci veľmi dôležité a sme radi, že tieto vlastnosti dokážete využiť aj v prípade dobrovoľníctva. „Hoci nebolo ideálne počasie, dobrovoľníkov to vôbec neodradilo a s pozitívnym prístupom odviedli super prácu,“ vyjadrili sa zamestnanci Materskej školy Mudrochova z Rajca. Do Zatúlaných psíkov Šaľa zase prišlo, podľa slov združenia, šikovné dievča, ktoré sa v pracovnom prostredí rýchlo zorientovalo a urobilo aj prácu nad rámec. Zamestnanci Domu Charitas sv. Jozefa zo Spišských Vlachov sú radi, že spoznali ľudí so srdcom na správnom mieste.

Zapojenie do programu Aj malá pomoc komunitám sa počíta je možné už len do konca októbra, preto tak odporúčame urobiť čo najskôr. Prihlásiť sa môžete vyplnením formulára, ktorý nájdete tu . Viac informácií o pilotnom dobrovoľníckom programe si môžete prečítať na portáli Dobrovoľníctvo.