Tesco pomáha aj v zahraničí

15. augusta 2018

Zdravotnícke prístroje, uteráky, deky, spacie vaky, prikrývky a postele poputujú dnes kamiónom zo Slovenska do Iraku. Materiál je súčasťou humanitárnej pomoci Iraku pre civilistov, ktorí sa bez vlastného zavinenia ocitli v neľudských podmienkach. Súčasťou pomoci v hodnote viac ako 212-tisíc eur sú aj hračkárske stavebnice, ktoré deťom v irackých nemocniciach daruje naša spoločnosť. Humanitárnu pomoc organizuje Ministerstvo vnútra SR v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

,,Pomáhať komunitám a ľuďom v núdzi patrí k prioritám našej spoločnosti. Teší ma, že vďaka spolupráci s Ministerstvom vnútra SR a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR môžeme pomáhať aj ľuďom v krízových oblastiach. Náš doterajší príspevok do humanitárnej pomoci zahŕňa 41- tisíc kusov F&F oblečenia, takmer 10 – tisíc párov detských topánok, ako aj 3300 kusov hračiek, z ktorých dnes posielam do Iraku 600 kusov. Veríme, že hračky pomôžu deťom na chvíľu zabudnúť na to, čo sa deje okolo nich,“  uviedol Martin Kuruc, výkonný riaditeľ spoločnosti Tesco na Slovensku.

SStavebnice spolu s ďalším materiálom rozvezie do irackých nemocníc v Mosule Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Hračky pôjdu do detských oddelení troch nemocníc a jednej pediatrickej nemocnice (Ibn Sina Hospital, Al Shefaa General Hospital, Ibn Atheer Pediatric Hospital, Al Khansaa Hospital).

Naša spoločnosť Tesco v tomto roku na humanitárnu pomoc prostredníctvom Ministerstva vnútra SR a s pomocou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR darovala už vyše  41-tisíc kusov F&F oblečenia a takmer 10-tisíc kusov detských topánok. „Okrem oblečenia sme doteraz venovali aj viac ako 3300 hračiek, z ktorých 600 ks pôjde do nemocníc v Iraku. Verím, že pomôžu deťom na chvíľu zabudnúť na to, čo sa deje okolo nich, dodal Kuruc.