Európsky týždeň športu

5. septembra 2018

Športoví nadšenci a priatelia pohybu pre zdravie zbystrite! Už v septembri bude prebiehať tohtoročný Európsky týždeň športu. Ide o iniciatívu Európskej komisie, ktorá sa začala v roku 2015 pod hlavičkou #beActive. Koordinátorom projektu na Slovensku je Národné športové centrum menované Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Organizátori, ktorí majú záujem zapojiť svoje podujatie do tejto iniciatívy tak môžu spraviť prostredníctvom registrácie na stránke www.sportcenter.sk alebo na www.tyzdensportu.sk. Podujatie by sa malo uskutočniť v termíne od 23. do 30. septembra 2018. V rámci celoeurópskej kampane sa však evidujú všetky pohybové aktivity od 1. 9. do 15. 10. 2018.

Minulý rok sa v 32 krajinách Európy konalo viac ako 37-tisíc podujatí, na ktorých sa zúčastnilo viac ako 14 miliónov obyvateľov. Aby ste sa stali súčasťou týždňa športu 2018, nemusíte byť len organizátorom športového podujatia – stačí, ak si na nejakom z nich zašportujete a navýšite tak celkový počet zúčastnených. Poďme spoločne zlepšiť tohtoročný výsledok a zároveň urobiť niečo pozitívne pre svoje zdravie!