Program Tesco Graduate otvoril dvere ďalším absolventom

5. septembra 2018

Program Tesco Graduate je špeciálnym rozvojovým programom, ktorý má u nás svoje čestné miesto už od roku 1996.  Do Tesco sveta sme privítali ďalších čerstvých absolventov vysokých škôl aj tento rok. Michaela, Zuzana, Roman či Tomáš – to sú len niektoré z mien našej novej osemčlennej posily.

Nenechajte sa však pomýliť názvom. Program je prácou na plný úväzok, ktorej cieľom je našich nových mladých kolegov pripraviť na úlohu manažérov obchodných jednotiek a manažérov distribučných centier. Celý program začína 4 dňovým zoznámením sa s Tescom, v rámci ktorého je absolventom predstavená štruktúra Centrálnej kancelárie a sú im poskytnuté všetky dôležité informácie a pravidlá spoločnosti. V tomto týždni sa tiež stretnú s Martinom Kurucom, Výkonným riaditeľom SR a Miroslavou Rychtárechovou, Retail People managerom SR ako aj s ďalšími kolegami z jednotlivých oddelení HO.

Zoznámia sa s obchodnou prevádzkou alebo distribučným centrom a naučia sa vykonávať každodenné činnosti v rámci obchodu a budú mať možnosť sledovať prácu vedúcich zmien a manažérov a pripravovať sa na rolu manažéra obchodnej prevádzky alebo tímového/zmenového manažéra na DC.

V priebehu roka získajú cenné skúsenosti s vedením tímu, prehľad v procesoch a rutinách, ktoré sa v maloobchode vyskytujú a v neposlednom rade si osvoja nevyhnutné manažérske zručnosti. Okrem iného budú mať tiež možnosť zúčastniť sa rôznych aktivít zameraných na rozvoj, ako sú napríklad soft skills školenia, či ďalšie rozvojové aktivity.

Absolventom želáme nielen počas tréningu, ale taktiež na budúcich pozíciách, veľa šťastia a úspechov a dúfame, že si v Tescu vybudujú úspešnú kariéru. 🙂