Líderšip našej spoločnosti pomáhal v Potravinovej banke

26. septembra 2018

20. septembra 2018 sa líderšip našej spoločnosti zapojil v rámci dobrovoľníckeho pilotného projektu do pomoci Potravinovej banke v Českých Budějoviciach.

Najprv si vypočuli od riaditeľky Českej federácie potravinových bánk Veroniky Lachovej informácie o tom, ako Potravinová banka funguje, kde, komu  a ako, a ako sa angažuje v boji proti plytvaniu potravinami. Dozvedeli sa tak o aktivitách a projektoch Potravinové banky v rámci celej Českej republiky i Juhočeského regiónu od tých najpovolanejších.

Potom sa presunuli do skladu banky a začali s triedením zeleniny, hlavne mrkvy a zemiakov, ktorú pripravovali rovno do krabíc určených pre potrebné.

Nakoniec sa venovali príprave trvanlivých potravín a boli prekvapení kvalitou, skladbou aj expiráciou niektorých potravín. Mali tak príležitosť zistiť, ako vyzerá bežný pracovný deň ľudí, ktorí tu pracujú a chystajú potraviny pre tých, ktorí to potrebujú.

„Rada by som všetkým moc poďakovala za ich čas a úsilie. Odviedli naozaj veľký kus práce a verím, že pre nich táto skúsenosť bola zaujímavá. „Dodáva k tomu Veronika Lachová.

A na to, ako deň strávený pomocou ohodnotilo naše vedenie, sme sa opýtali Matta Simistera, generálneho riaditeľa Tesca v strednej Európe, ktorý vydarenú akciu opísal takto: „Najlepší spôsob, ako naozaj pochopiť ako niečo funguje, je ísť a sám si to vyskúšať na vlastnej koži. Bolo skvelé, že sme to mohli urobiť spoločne s celým Exec tímom a videli sme úžasný rozdiel, ktorý potravinové banky robia, aby pomohli ľuďom lepšie žiť. Bolo vynikajúce premýšľať o tom, ako v Tescu veľa prispievame, aby sa veci pohli dopredu. “

Celý deň prebiehal v príjemnej atmosfére, ako si ostatne sami môžete prezrieť na fotografiách z akcie.