Bezpečnosť je vo vašich rukách

8. októbra 2018

Bezpečnostný nôž je jedným z najbežnejších nástrojov, ktorý používajú mnohí kolegovia počas svojej práce na obchodoch a distribučných centrách.

V záujme zlepšenia bezpečnosti našich kolegov bude zavední počas tohto roku nový moderný model bezpečnostných nožov SECUPRO MERAK pre našich kolegov z obchodov a distribučných center.

Pri výbere toho správneho moderného nástroje pre našich kolegov sa musia brať do úvahy všetky kľúčové faktory, ako sú: typ úloh pri rezaní, druh rezaných materiálov, frekvencia a prostredie, kde sa vykonáva rez, úroveň bezpečnosti a vlastnosti, ktoré kolegovia od noža  vyžadujú.

Nižšie si môžete prečítať názor samotných kolegov, ktorí testovali nový model bezpečnostného noža na obchode  v hypermarkete Kielce v Poľsku.

Rafał Czyżkowski – Store Manager 

Kolegovia z nášho obchodu (vrátane  oddelenie mliečnych výrobkov, nočných zmien a hardlinu) testovali nože počas svojich každodenných činností.

Spätná väzbe na nový model nožu SECUPRO MERAK bola veľmi pozitívna. Ocenili hlavne jeho kvalitu . S nožom sa dali dobre rezať ako lepenkové krabice tak aj pásky. Pri prerezávaní napnutých pások si to vyžadovalo opakované rezanie. Dĺžka čepele je nastavená tak, že zabraňuje pri prerezávaní kartónu poškodeniu tovaru a tým eliminuje stratu.

Moje dojmy z nového noža sú veľmi pozitívne. Kvalita nožov je vysoká – sú pevné a veľmi dobre spracované. Možnosť štyrikrát vymeniť čepeľ, predlžuje jeho životnosť. Nôž je prispôsobený tvaru ruky a pohodlne sa drží. Práca s ním je bezpečná. Počas jeho testovania nedošlo k žiadnemu zraneniu.

Som rád, že sme sa rozhodli vymeniť bezpečnostné nože za tento nový model. Práca s ním bude jednoduchšia a bezpečnejšia. Nože a čepele majú dlhšiu životnosť, takže z dlhodobého hľadiska nám to prinesie aj ekonomické výhody. Tak isto ako zníženie  strát pri poškodení tovaru – pretože kratšia čepeľ nepoškodí tovar pri prerezaní obalov. Z tejto zmeny sa naozaj teším.

Agnieszka Janus – Customer Advisor 

Denne pracujem na oddelení mliečnych výrobkov. Počas testovania som použil nôž na všetky aktivity, ktoré robím deň čo deň. Nožom sa dali hladko prerezať  napríklad aj kartóny s vajíčkami, ktoré bývajú navyše zaistené aj páskou. Tovar sa nožom nepoškodil.

Zavedením tohto nového modelu nožov je určite zmena k lepšiemu. Nôž je bezpečnejší a samotná čepeľ je oveľa odolnejšia. Neexistuje žiadny spôsob, ako ho zlomiť alebo si ním sám sebe ublížiť. Kryt je tiež odolnejší. Nôž je pohodlný a bezpečný na nosenie vo vrecku. Je tiež ľahký a dobre sa drží v  ruke. Výhodou je aj možnosť výmeny čepele.

Som rada, že sme mohli vyskúšať tieto nové nože a zistiť, že ich zavedenie bude viesť k pozitívnej zmene.

Keď budete pri svojej práci používať bezpečnostný nôž, majte vždy na pamäti bezpečnosť a venujte jej svoju plnú  pozornosť. Tým zabezpečíte bezpečnosť seba aj svojho okolia a vykonáte svoju prácu najlpešie ako viete.