Až 70 % mužov obdarúva svoje polovičky na Valentína kvetmi

1. februára 2019

Sviatok svätého Valentína už klope na dvere a vy premýšľate, čím prekvapiť svojich najbližších? Podľa posledného prieskumu, ktorý urobila spoločnosť Tesco, sviatok zamilovaných oslavuje takmer každý tretí Slovák. Najobľúbenejším darčekom sú cukrovinky, kvety a kvalitné vína. Až 70 % mužov kupuje na Valentína kvety.

„Pri príležitosti sviatku svätého Valentína pripravilo Tesco bohatú ponuku valentínskeho sortimentu. Zákazníci nájdu v našich obchodoch cukrovinky v podobe čokolád s vysokým obsahom kakaa Tesco Finest, čokoládové bonboniéry, rôzne druhy rezaných kvetov  a lahodné vína od našich slovenských dodávateľov. Pre romantikov sme pripravili vankúšiky s odkazmi, plyšových medveďov, sviečky, ale i luxusné kúsky odevov a spodnej bielizne značky F&F,“ uviedla Lucia Poláčeková, PR manažérka pre Tesco na Slovensku.

Podľa prieskumu muži nakupujú najmä kvety, cukrovinky a víno. Ženy dávajú pri kúpe prednosť cukrovinkám a vínu.

Darčeky na Valentína, ktoré kupujú Muži v % Ženy  %
Kvety 70 19
Cukrovinky 67 75
Víno 27 30
Hračky 6 6
Iné 5 10

Oslava sviatku svätého Valentína nemusí byť len o zaľúbencoch. Svoje sympatie môžete vyjadriť aj kamarátke, kolegovi, milej susedke či svojim deťom. Malá pozornosť nielen poteší, ale práve okamih nečakaného prekvapenia urobí každému krajší deň. Nechajte sa inšpirovať našou valentínskou ponukou, ktorú nájdete v predajniach Tesco obchodov:

  1. Voňavá kytica rezaných kvetov

Z prieskumu okrem iného vyplýva, že až 70 % mužov kupuje počas Valentína kvety. Čo môže potešiť ženské srdce viac ako voňavá kytica čerstvo narezaných kvetov? Ruže, tulipány či kytica poľných kvetov potešia nejedno ženské srdce.

Cena za rezanú kyticu 12 ks tulipánov je 3,99 €.

 

  1. Valentínske cukrovinky 

Vedeli ste, že až 75 % žien nakupuje počas Valentína cukrovinky? Nie je sa čomu čudovať, veď kvalitnej horkej čokoláde s kúskami pomaranča a mandľami Tesco Finest, višniam v čokoláde či srdiečkam v marcipáne odolá málokto. Raj rozplývajúci sa na jazyku a chvíľu iba pre seba  si môže z času na čas dopriať každý z nás.

 

  1. Lahodné víno 

Romantika pri sviečkach alebo súkromný večierok s priateľmi? Hodiť sa bude intenzívne a pritom nenáročné ružové šumivé víno s príchuťou čerešní. Moscato De Luxe Rosé je zdobené srdiečkami, čím je ako stvorené na valentínsky darček. Ak obľubujete suché vínko zo slovenských pivníc, siahnite po Rizlingu rýnskom či Rizlingu vlašskom zo Zámku Pezinok. Potešte svoju lásku či priateľov kvalitným mokom.

Biele víno Rizling rýnsky a Rizling vlašský – cena 3,99 € za 0,75 l

 

  1. Vankúše s hravými odkazmi

Príjemný mäkký vankúšik s hravým odkazom môže byť ďalším milým darčekom, ktorým prekvapíte svojho partnera. Je príjemný na dotyk a rafinované odkazy vyčaria úsmev na tvári. V ponuke sú aj rôzne druhy vankúšov v tvare srdca s vyznaním lásky.

Vankúš srdce 48 cm – cena 9,99 € 

 

Šálka plná lásky

Čo môže byť krajšie ako ranná káva zo šálky plnej lásky? Nezabúdajte, že ranné rituály sú najdôležitejšie. Ako sa naladíte, taký budete mať celý deň. Buďte plní pozitívnej energie a lásky.

Hrnčeky Love – cena od 0,69 € za kus.