Viete čo znamenajú recyklačné symboly na obaloch?

22. februára 2019

Ako už isto viete, oznámili sme náš záväzok znížiť negatívny dopad plastových obalov na životné prostredie. Už čoskoro odstránime materiály, ktoré nie je ľahko recyklovať z obalov výrobkov našej vlastnej značky. Taktiež aj my sami ako zákazníci sa môžeme podieľať na tomto záväzku tým, že správne nakupujeme a vyberáme tie produkty, ktoré budú pre nás a pre životné prostredie priateľské.

Premýšľali ste už niekedy o tom, čo znamená ten malý trojuholníkový symbol s číslicou, uvedený na obaloch? Jedná sa o „recyklačný symbol“ a tento termín je bežne používaný a vnímaný verejnosťou a odborníkmi. Je dôležité vedieť, čo ktorý symbol recyklácie na obale znamená, aby sme vedeli, ako sa čo používa v každodennom živote, a aby sme zistili, že nie každý plast je tak škodlivý, ako sa nám mohlo zdať.

Predstavujeme vám stručný prehľad označovania obalov. Tu sú hlavné „recyklačné symboly“ plastových materiálov:

 

PET 1 – Polyethylentereftalát – je hlavným plastovým polymérom pre balenie potravín. PET sa používa hlavne pri výrobe plastových fliaš pre sýtené nealkoholické nápoje, vody, jedlé oleje a džúsy. Je tepelne veľmi nestabilný, preto tieto obaly nepoužívajte na horúce tekutiny. Druhá kryštalizovaná forma PET (CPET) odoláva vysokým teplotám a používa sa preto pre mikrovlnné/bežné nádoby na pečenie. Obe formy PET sú recyklovateľné a spotrebiteľské materiály (recyklovaný rPET) môžu byť znova použité do nových obalov.

2 – HPDE – polyethylén s vysokou hustotou – používa sa pri výrobe obalových výrobkov pre potraviny ako je mlieko, džúsy a pre výrobu obalov, ktoré slúžia ako zásobníky alebo uzávery. Rovnako ako PET je to recyklovateľný materiál.

3 – PVC – polyvinylchlorid – používa sa väčšinou ako fólia alebo obal v potravinárskom priemysle, ale existujú obavy a diskusie o jeho škodlivosti a možnej priepustnosti škodlivých plastov do potravinových produktov. Preto sa v súčasnej dobe používa predovšetkým v nepriamom kontakte s potravinami, vo forme plastových, teplom zmrštiteľných fólií na fľaše. Jedná sa o jeden z materiálov, ktoré budú odstránené z obalov vlastných značiek.

4 – LPDE – polyethylén s nízkou hustotou – sa bežne používa k výrobe mnohých druhov obalov potravín, tj. kečupu, horčíc, obalových fólií a vriec. Hlavnou výhodou je nízka cena, ľahké spracovanie a vysoká recyklovateľnosť.

5 – PP polypropylen – je považovaný za jeden z najbezpečnejších plastových materiálov. Hlavné využitie PP je vo forme obalových filmov. Okrem filmov nachádza svoje ďalšie využitie v potravinárskych obaloch pre mliečne výrobky ako jogurty, tégliky, poháriky a jednorazové šálky, taniere alebo kuchynský riad. Našim zámerom je uchovať tento materiál pre naše obaly a použiť ich tiež ako alternatívu k baleniu PS a PVC.

6 – PS – polystyrén – je polymér, ktorý možno ľahko tepelne tvarovať do predmetov ako sú nádoby na potraviny, poháre, uzávery a riad. Ďalšia forma polystyrénu, definovaná ako EPS (expandovaný polystyrén alebo polystyrén), sa používa pri výrobe kartónov na vajíčka, jednorazových šálok a dosiek alebo jednorazových odberných nádob. Jeden z materiálov, ktoré budú odstránené z obalov našich výrobkov vlastnej značky. Aj keď je to technicky recyklovateľný materiál, existujú aj ​​ďalšie problémy pri jeho recyklácii a rozhodli sme sa preto tiež tento polymér odštátniť.

7 – iné – v tejto skupine existuje mnoho plastových materiálov vo forme odlišných polymérov (polyamid PA, polykarbonát PC) alebo dokonca kombinácie vyššie uvedených plastových materiálov (plastové tácky PET / PE na krájané mäsové výrobky). Je dôležité poznamenať, že žiadny z týchto materiálov nie je recyklovateľný a my sa snažíme po nájdení správnych alternatív tento materiál odstrániť.

Pri kontakte s potravinami je najlepšie používať obaly so symbolmi 1, 2 a 4, 5, pretože sú pre nás najbezpečnejšie.

Znalosť týchto siedmich značiek nám rozhodne pomáha urobiť dobré a správne rozhodnutie v záujme nášho zdravia a životného prostredia.