Hra – Súťaž v znižovaní strát

28. marca 2019

Ako súčasť Q1 týždňov „ Najlepšie štandardy” – súťaž v znižovaní strát sme vás pozvali zahrať si na vašom obchode hru, aby ste spoznali  koľko procesov  vám pomáha predchádzať stratám a  aké jednoduché je ich dodržiavať.

Dúfame, že si hru užijete spolu so všetkými kolegami na vašom obchode a máme pre vás  ďalšiu výzvu: hrajte tiež proti ostatným obchodom!

Urobte fotografiu, ktorá zachytí proces, o ktorom si myslíte, že vám funguje najlepšie a ste naň najviac hrdí.

Môžete urobiť akúkoľvek fotografiu, kde bude vidieť, že váš obchod dodržiava všetky Tipy & Rady, ktoré sú spojené s hociktorým zo 7 stanovíšť znázorneným na hracom poli. Víťazom bude obchod s najpôsobivejšou fotografiou, zachytávajúcou  správnu implementáciu procesu.

Vyberieme 2 víťazov – jedného z každého formátu:

Víťazná cena pre Hypermarket: 300 €

Víťazná cena pre Malé formáty: 150 €

(Víťazný obchod bude informovaný, na čo je danú výhru možné použiť)

Chcete zvýšiť svoje šance na výhru? Nahrajte viac fotografií, alebo zapojte čo najviac kolegov do hlasovania o vašu fotografiu. Počet hlasov, ktoré dostane vaša fotografia môže pomôcť pri výbere víťaza.

Súťaž trvá od 1.4. do 14.4.2019

Nahrajte fotografie do galérie „Súťaž v znižovaní strát” v Moje Tesco. Fotografia musí obsahovať názov a číslo Vášho obchodu.

Pravidlá hry:

 • Plagát vo formáte A0, ktorý Vám bol dodaný na obchod, nalepte na stenu v zázemí tam, kde je najväčší pohyb pracovníkov
 • Na team5 alebo waste mítingu si povedzte, ktoré procesy idete v daný deň skontrolovať/nastaviť. Dodržujte však postupnosť zobrazených stanovíšť na plagáte (napr. príjem tovaru)
 • Manažéri tímu zapoja do aktivity svojich kolegov
 • Od pondelka do piatku prechádzajte postupne jednotlivé stanovištia a kontrolujte ako Vám funguje proces. V jednom dni môžete prejsť aj 2 stanovištia tak, aby ste stihli prejsť všetky stanovištia za 14 dní, t.j. do 14.4.2019.
 • Na rýchlu kontrolu procesu Vám pomôžu kartičky „Tipy a rady“, ktoré Vám boli dodané spolu s herným plagátom – jedna kartička = jedno stanovište
 • V prípade, že si nie ste istí, či máte správne nastavený proces, nájdite si k danému procesu rutinu (intranet – dokumenty)
 • Ako to má správne pri každom stanovišti vyzerať Vás nasmerujú fotky, ktoré boli taktiež dodané. Z fotiek pre každé stanovište, ktoré budete v daný deň riešiť, vyberte tie, ktoré podľa Vás predstavujú správne implementovaný proces. Tieto fotky nalepte do políčok pod názov stanovišťa. Fotky, ktoré podľa Vás predstavujú nesprávne implementovaný proces, prilepte na obrázok znázorneného odpadkového koša, prípadne ich vyhoďte.
 • Do kartičky „Osvedčená prax“ si napíšte proces, ktorý Vám funguje
 • Do kartičky „Čo treba zlepšiť“ si napíšte proces, ktorý ste identifikovali, že nefunguje. Nefunkčný proces preberte na tíme 5/waste mítingu, implementujte podľa rutiny a proces častejšie kontrolujte.
 • Takýmto spôsobom prejdete celú hraciu plochu
 • Do MojeTesco nahrajte fotky procesu, o ktorom ste presvedčení, že ho máte správne implementovaný