Predstavujeme vám naše čerstvé šťavy a smoothies v novom, ekologickejšom balení

15. apríla 2019

Predstavujeme vám balenie r-PET fliaš pre našu vlastnú značku čerstvých štiav a smoothies. Znamená to, že v obaloch do ktorých sú naše produkty zabalené sa nachádza 30% alebo 50% recyklovaného materiálu. Je to ďalší krok v našom záväzku ako znižovať vplyv obalového odpadu  na životné prostredie. 

 Tesco chladené šťavy a smoothies sú teraz k dispozícii v novom, upravenom balení. Zmena, hoci pre zákazníka na prvý pohľad nepostrehnuteľná, má veľký prínos pre životné prostredie. Fľaše s objemom 250 ml a 1L sú vyrobené z 30% recyklovaného materiálu a 750 ml fľaše majú vo svojom obale recyklovaný plast z 50%. Tento r-PET materiál je polyester vyrobený čiastočne z opätovne použitých plastových obalov, hlavne z fliaš z nápojov. Vďaka tomu materiál použitý pri výrobe čiastočne pochádza zo spracovaného odpadu, pričom je vhodný na recykláciu alebo znovupoužitie, čím prispieva k budovaniu tzv. „uzavretej slučky“ vo využívaní obalov.

Táto zmena v materiáloch používaných na balenie štiav a smoothies znamená o 2 400 kg menej vyprodukovaných plastov ročne na Slovensku!

Podľa analýzy spoločnosti PlasticsEurope * sa v roku 2017 v Európe vyrobilo až 64,4 milióna ton plastových obalov. Z toho 7,4% predstavujú PET obaly. Výskumy ukazujú, že informovanosť o vplyve obalov na životné prostredie sa každoročne zvyšuje. V rokoch 2006 – 2016 sa rozsah recyklácie plastových obalov zvýšil až o 74%.

Chceme našim zákazníkom pomôcť robiť vedomé a zodpovedné rozhodnutia. Ako sme už uviedli, chceme znížiť vplyv obalového odpadu na životné prostredie. Najlepším príkladom je nová ponuka štiav a smoothies.

Začiatkom tohto roka sme oznámili našu ambíciu, že všetky obaly značky Tesco budú recyklovateľné alebo opätovne použiteľné do roku 2025 a že do roku 2020 odstránime všetky ťažko recyklovateľné materiály v obaloch produktov našej vlastnej značky. Naším cieľom je znížiť množstvo odpadu z obalov pri našej prevádzke.

Okrem toho chceme vytvárať koalície s ďalšími maloobchodnými predajcami, dodávateľmi, obalovým a odpadovým priemyslom s cieľom maximalizovať zhodnocovanie, recykláciu a opätovné použitie plastových obalových materiálov.