Kolegovia z HM Podunajské Biskupice pomohli zorganizovať preteky pre deti v OZ Hipony

17. apríla 2019

Naši kolegovia z HM Podunajské Biskupice sa v sobotu 30.3.2019 stali súčasťou pretekov pre deti, ktoré usporiadalo občianske združenie Hipony. Toto OZ sa aktívne zapája aj do grantového programu spoločnosti Tesco – Vy rozhodujete, my pomáhame. Preteky pre zdravé aj zdravotne znevýhodnené deti sa uskutočnili vo Štvrtku na Ostrove. Akciu pomohla zorganizovať za spoločnosť Tesco people partnerka Petra Čižmáriková. Preteky boli záverom projektu „Koníky, naši veľký kamoši“. Počas projektu sa deti okrem cvičenia na koňoch učili spoločne starať o zvieratká, tráviť čas vonku a mali pripravené rôzne spoločné aktivity. Organizácia Hipony sa venuje hipoterapii a všetkým jej zložkám teda hiporehabilitácii, športovému jazdeniu postihnutých detí, pedagogicko psychologickému jazdeniu atď.

Naši kolegovia spolupracujú s OZ Hipony už od roku 2012. Jedným z dôvodov je aj to, že našej dlhoročnej kolegyni z HM Tesco Podunajské Biskupice pred nedávnom diagnostikovali ochorenie centrálneho nervového systému a práve hipoterapia je jedna z metód, ktorá pri tomto ochorení pomáha. Náklady na hipoterapiu kolegyňa pokryje aj vďaka príspevku z projektu Tesco Anjel.

Naši kolegovia z HM Podunajské Biskupice pomohli vo svojom voľnom čase vyčistiť a pripraviť sedenie pre hostí, postaviť bufet, kde boli dve kolegyne počas pretekov aktívne zapojené ako bufetárky, starali sa o rodičov a deti, ponúkali koláče, kávu, nápoje a predávali prívesky, ktoré deti vyrobili. Ďalší kolegovia pripravili ceny, aby žiadne z detí neodišlo bez darčeka.

Príjemnú atmosféru z podujatia, na ktorom pomáhali naši kolegovia, si môžete pozrieť na fotografiách nižšie.

Ďakujeme kolegom, že sa počas svojho voľného času zapojili do organizácie týchto pretekov! 🙂