Pozývame vás na Less Waste Run – prvý beh, po ktorom nezostanú kopy odpadu!

18. apríla 2019

Ako isto viete, vo februári sme ohlásili náš záväzok znížiť negatívny vplyv plastových obalov na životné prostredie. Už čoskoro prestaneme baliť naše výrobky do materiálov, ktoré nie je možné recyklovať. 

Ale aj vy, naši kolegovia môžete byť súčasťou tohto záväzku. Napríklad tak, že obmedzíte zbytočné nakupovanie a zároveň si budete vyberať produkty, ktoré budú ohľadulpné k životnému prostrediu.

A máme tu aj niečo pre kolegov – nadšencov športu, ktorým záleží na tom, že urobia niečo nie len pre svoje zdravie, ale zároveň aj pre našu planétu.

Radi by sme vás pozvali na Less Waste Run – prvé športové podujatie na Slovensku, po ktorom nezostanú kopy odpadu. Organizátori sa rozhodli prepojiť beh, ktorý milujú tisíce ľudí s konceptom Zero Waste, ktorý sa nezadržateľne šíri nielen u nás v Tescu ale aj po celom Slovensku a Svete. A preto žiadne PET fľaše, jednorázové poháriky, igelitky, ani reklamné štartovacie balíčky. Po behu zostane iba dobrý pocit!

Veríme, že čím viac ľudí príde, tým rýchlejšie sa bude šíriť myšlienka udržateľnosti a zodpovedného prístupu aj v športe.

Beh sa uskutoční 4.5.2019 a beží sa z Devína do Schlosshofu a späť, čo je trasa dlhá 12 km. Pre menej zdatných bežcov je v ponuke aj 6 km trasa, pretože Less Waste Run je beh pre celú rodinu a aktívnych športovcov každého veku.

Na mieste podujatia bude dokonca aj malá less waste expo-gastro zóna s lokálnymi výrobcami, takže ani po behu sa zábava nekončí.

Viac informácií nájdete priamo na webe alebo vo Facebook evente.

www.lesswasterun.com

https://www.facebook.com/events/1147706898772392/

Behu zdar!