Varenie bez zvyškov: Špargľa na zemiakovo – cibuľovom koláčiku

14. mája 2019

Priniesli sme ďalší spôsob, akým sa dá znižovať plytvanie potravinami, tentoraz v domácnosti a v kruhu kolegov. Pripravili sme pre vás sériu špecializovaných workshopov o varení bez zvyškov. Ak ste workshop nestihli, to vôbec nevadí. Postupne vám predstavíme všetky dobroty, ktoré sme spoločne navarili. Dajte si špargľu na zemiakovo – cibuľovom koláčiku s medvedím cesnakom,  paradajkou a vareným vajíčkom spolu s nami!

Suroviny na 10 porcií:

500 g Špargľa zelená

200 g Maslo

700 g Lístkové cesto polotovar

100 ml Olej

200 g Cibuľa

100 g Cesnak medvedí

500 g Varené zemiaky v šupke

100 ml Smotana na varenie

250 g Cherry paradajky

10 ks Prepeličie vajíčka

Postup:

Špargľu očistíme, vložíme do vriacej slanej vody a uvaríme do polomäkka. Prepeličie vajíčka uvaríme na tvrdo. Z lístkového cesta vyvaľkáme plát o hrúbke tri milimetre, z ktorého vykrajujeme štvorce alebo kruhy a následne upečieme. Cibuľu nakrájame na jemné kocky a orestujeme do svetlohneda na oleji. Na záver primiešame nakrájaný cesnak medvedí. Očistené varené zemiaky popučíme, zamiešame s cibuľovým základom a smotanou. Zmes pridáme na upečené lístkové cesto, krátko zapečieme a podávame s orestovanou špargľou na prepustemom masle. Dekorujeme prepeličím vajíčkom a cherry paradajkami.

TIP: Na spestrenie pri podávaní môžeme pridať rukolu alebo cviklové mladé listy. Z prebytku cesnaku medvedieho si môžete pripraviť vlastné pesto.

Dobrú chuť!