Druhý ročník fantazijného festival Lestival už túto sobotu

16. mája 2019

Už túto sobotu 18. mája 2019 sa bude konať prvý fantazijný festival Lestival, ktorý podporila aj spoločnosť Tesco a ktorý vás zoberie do ríše fantázie, kde sa cukrová vata vyrába z oblakov, draci majú hudobný vkus, Laktibrada pije kapučíno a Valibuk s úsmevom váľa buky. Spojte sa na jeden deň so svetom bytostí z Dobšinského rozprávok a slovanskej mytológie.

„Lestival je vôbec prvým fantazijným festivalom na Slovensku, ktorým oživujeme nielen náš malebný 17-hektárový park v Dolnej Krupej, kde žil a tvoril Ludwig Van Beethoven, ale najmä otvárame fantáziu malým aj veľkým,“ pozýva Nikola Novotová, organizátorka festivalu. Stovky stromov, jazero a množstvo oddychových zón vytvárajú ideálne podmienky na celodenné snívanie.

Podujatie otvoria lesné víly za spevu tajomnej Eniesy. Deťom bude celý deň na Lestivale patriť nepremokavé pódium Rybník, na hlavnom pódiu Les vystúpi Zuzana Smatanová či Puding pani Elvisovej. Pripravujeme tiež obľúbené folklórne pódium Grotta. Park v Dolnej Krupej sa na jeden deň premení na miesto inšpiratívnych zákutí, workshopov, diskusií a výtvarných inštalácií. Čakajte zakliate dáždniky, z ktorých celú noc prší, púpavy veľké ako stromy aj naozajstné medovníkové chalúpky. Festival sa končí uprostred noci tancom so svetluškami.

Z Trnavy bude na festival premávať v pravidelných intervaloch zážitkový LEStibus. Cena vstupenky je 14 EUR. Deti do 130 cm majú vstup zdarma. Ak by ste chceli na Lestivale stanovať, môžte si k vstupenke dokúpiť miesto v Mesačnom tábore alebo obľúbený Karavan parking. Viac informácií o festival nájdete na oficiálnej stránke.