Medzinárodný deň bez plastových tašiek

3. júla 2019

My si dnes (a rovnako aj v budúcnosti) berieme so sebou na nákup vlastnú tašku! 3. júl je Medzinárodným dňom bez plastových tašiek a je jedinečnou príležitosťou šíriť posolstvo, že svet dokáže existovať aj bez plastových tašiek a že sú k dispozícii iné plnohodnotné environmentálne vhodné alternatívy.

No nekúp to. Tak znel názov výzvy, do ktorej sme sa zapojili minulý mesiac. Počas tridsiatich dní sme sa spoločne správali ohľaduplne k životnému prostrediu. Stačila len maličkosť – zobrať so sebou na nákup vlastnú nákupnú tašku. Zároveň sme inšpirovali svoju rodinu, priateľov alebo ostatných kolegov a kolegyne. Ukázali sme, že aj malá zmena má veľký význam.

Rozumným a zodpovedným správaním v obchodoch vieme zmeniť svet. Pripojte sa k nám a spoločne pokračujme v začatej výzve.

Prečo je to tak dôležité?

Svet má problém s plastovými odpadmi a ťažkosti zo dňa na deň narastajú. Rovnako však rastie aj povedomie verejnosti a ochota urobiť nápravu. Odhaduje sa, že každý rok sa z pobrežných oblastí do svetových oceánov dostane asi osem miliónov ton plastových odpadov. Je to rovnaké množstvo, ako keby sme na každom metri pobreží na našej planéte navŕšili na seba pätnásť nákupných tašiek plných plastových odpadkov. Väčšinu z nich tvoria jednorazové plasty.

 

.