Tesco Tábor – Skvelá zábava počas slnečných letných dní

18. júla 2019

Je vaše dieťa medzi tými, ktoré sa tento rok zúčastnia na letnom Tesco tábore plného skvelej zábavy a zaujímavých aktivít? Pripravili sme si pre vás sumár informácií, aby ste mali prehľad o všetkých dôležitých detailoch, kde a ako budú vaše ratolesti tráviť svoje letné prázdniny.

Sme nesmierne radi, že sa nám aj tento rok podarilo navýšiť počet miest, a tak umožniť účasť na Tesco táboroch naprieč celou strednou Európou až pre 945 detí. Na Slovensku sa na letnom Tesco Tábore  tento rok  zúčastní  173 detí, ktoré si užijú skvelé chvíle počas prázdnin, ktoré im zabezpečilo Tesco.

Nezabudnite skontrolovať a overiť si, na ktorý turnus a kam je vaše dieťa prihlásené.

  • 7.– 2.8.2019 , Ľubietová
  • 8. – 10.8. 2019, Moravský sv. Ján
  • 8.- 18.8.2019, Moravský sv. Ján

Nižšie nájdete viac podrobností, čo by ste nemali zabudnúť svojim deťom zabaliť, čo si majú so sebou priniesť a čo môžete od tábora očakávať.

Ako sme sľúbili, pomáhame vám aj pri zabezpečení prepravy detí na miesto konania tábora.

Viac podrobností o preprave:

Deti odvezú do letného tábora zabezpečené autobusy. V každom autobuse bude člen fajnTÍMU, ktorý bude deti sprevádzať počas celej cesty do letného tábora ako aj späť. Každý rodič obdržal informáciu o nástupnom/výstupnom mieste a čase odchodu/príchodu autobusov do/z nástupných/výstupných miest.

Odporúčame pripraviť deťom na cestu malé občerstvenie. V prípade, že dieťa/deti majú problém s cestovaním, odporúčame mu/im na cestu pribaliť Kinedril.

Neodporúčame dávať deťom veľké množstvo sladkostí, poprípade iné jedlo, cenné veci, drahé mobilné telefóny a tablety. fajnPARK nezodpovedá za ich stratu, poškodenie, prípadne odcudzenie.

Program bude plný športových a kultúrnych aktivít a nezabudlo sa aj na rôzne workshopy.

Tohtoročný letný tábor fajnPARK sa bude viesť v znamení Kalendárneho roka. Za jeden týždeň stihneme všetko čo v bežnom živote za jeden rok.

Začneme februárovým  tanečným plesom – každá partia si vylosuje tanečný štýl. Prejdú rukami choreografa, kostyméra, aby večerný otvárací ples sezóny bol úplne najlepší.

V marci budeme tvoriť knihy – partie budú navzájom spolupracovať,  dopĺňať sa, posúvať príbehy ďalej. V každej knihe bude totiž rukopis každej partie. Večer budeme našu fantáziu a pohotovosť trénovať v Improlige.

Máj, lásky čas bude v znamení stavania májov a ľudových tradícií.

V septembri budeme robiť skúšky na strednú školu, uvidíme, ktorý odbor sa nám bude páčiť, v ktorom remesle sa budeme chcieť zdokonaľovať.

Novembrový Halloween samozrejme nesmie chýbať. fajnPARKovské  strašidlá nebudú až také strašidelné, ale absolvovať cestu odvahy nebude len také ľahké.

Záver bude patriť Vianociam, darčekom a Silvestrovskej zábave.

Veľmi obľúbené sú aktivity, ktoré dávajú deťom možnosť rozhodnúť sa, ako chcú tráviť „voľný čas“. V priebehu každého dňa je pripravená jedna alebo dve aktivity. Deti majú na výber medzi športovými aktivitami (futbal, basketbal, vybíjaná, twister, turistika) a umeleckými aktivitami (tanec, divadlo, výtvarno, noviny, šitie).

Okrem týchto špecialít, máme pripravené aj pestré fajnPARKovské hry.

Individuálne hry, kde sa každý spolieha iba na svoje vlastné sily (Olympijské hry, Obchod, Hele-mele), hry pre dvojice, kde sa už učíme spolupracovať, podporovať  (Hry z Pet fliaš, Tripel), skupinové hry, v ktorých sa už naplno ukáže ako sa poznáme, ako sa dokážeme podržať, pomôcť si (Z rozprávky do rozprávky).

Čo zbaliť do kufra / osobné veci

Zoznam vecí, ktoré majú mať deti zabalené so sebou do letného tábora:

Oblečenie: Tričká s krátkym rukávom, krátke a dlhé nohavice, tepláky, mikiny, bundy, vetrovky, pršiplášť, dostatočné množstvo spodnej bielizne a ponožiek, uterák, osušku, čiapku, šiltovku, slnečné okuliare, plavky

Obuv: Nepremokavá pevná obuv, športová obuv na hry a súťaže, ľahká obuv, papuče pre pobyt na izbe.

Kozmetický balíček: Šampón, sprchovací gél, mydlo, repelent, zubná hygiena, opaľovací krém, pleťový krém.

Rovnako ako po minulé roky, aj tento rok chceme byť rodičom detí nápomocní. Prevádzkový/á personálny/a partner/ka, Personálny/na manažér/ka DC / Personálny/na manažér/ka CK by mal/a byť v kontakte s rodičom dieťaťa/detí a byť informovaný/á v prípade, že dieťa/deti nemajú potrebné vybavenie. V takomto prípade je potrebné oblečenie zakúpiť na náklady OJ.

Vreckové  je na uvážení rodičov. 10-20 € je úplne postačujúci obnos, ktoré dieťaťu stačí na darčeky, sladkosti, slanosti, nanuky a nápoje z bufetu.

Momentálne dolaďujeme všetky detaily a už sa neviem dočkať, kedy privítame prvé deti v Táboroch.

Ako viete, letné tábory sú úplne zadarmo. Naším cieľom je ,aby deti našich kolegov v núdzi strávili nezabudnuteľné chvíle počas letných prázdnym, a aby sme im aj touto cestou pomohli a podporili sme ich.