Tesco opäť umožnilo prežiť skvelé chvíle v letných táboroch pre deti kolegov v ťažšej životnej situácii

27. augusta 2019

V Tescu sa snažíme podporovať našich kolegov vo všetkom, čo chcú dosiahnuť. Chceme aby sa mali čo najlepšie v práci aj doma. Na ich spokojnosti nám veľmi záleží. Chceme pri nich stáť nielen počas príjemných chvíľ v živote, ale aj počas tých ťažších, keď nás potrebujú ešte viac.

Aj preto sme sa opäť rozhodli spríjemniť chvíle deťom kolegov, ktorí sa ocitli v ťažšej životnej situácii, a zorganizovali sme už šiesty ročník Tesco letných táborov. Pre deti sme pripravili 3 turnusy v prekrásnej prírode v okolí Ľubietovej a Moravského sv. Jána, pričom každý turnus sme predĺžili o jeden celý deň, aby si deti mohli užiť ešte viac zábavy. V roku 2014 sme pod záštitou Tesco Anjela zorganizovali prvý letný tábor pre deti našich kolegov v ťažších životných situáciách. Dnes máme za sebou už šesť úspešných ročníkov a 792 detí, ktoré si užili týždeň plný skvelých zážitkov. A čo je na tom najlepšie – účasť je pre všetky deti bezplatná. Sme veľmi radi, že sa letné tábory stali tradíciou, na ktorú chceme nadviazať, čoho dôkazom je aj aktuálny 6. ročník.

Deti sa môžu dosýta vyšantiť a užiť si počas celého týždňa rôzne aktivity – športové, kreatívne, divadelné či tanečné. Nechýbajú diskotéky, výlety, kúpanie sa ani táborová pošta. Všetky tieto aktivity pre deti pripravujú a zabezpečujú táboroví parťáci, ktorí sú medzi deťmi nesmierne obľúbení. A, samozrejme, je to aj skvelá príležitosť nadviazať nové kamarátstva. Niektoré deti sú v tábore po prvýkrát, iné sa sem vracajú opakovane, pretože si tábor veľmi obľúbili.  „Vždy, keď prídeme spoločne s prevádzkovými personálnymi partnerkami pozrieť deti do tábora, je to neuveriteľne skvelý pocit vidieť ich, ako sa zabávajú a ako si tábor užívajú. Usmiate a spokojné tváre všetkých detí – to je tá najlepšie spätná väzba, akú môžeme dostať. Vtedy vidím, že to množstvo vynaloženej práce a úsilia naozaj stálo za to,“ povedala Mirka Oroszová, manažérka projektu.