Približne 560 kolegom v Tescu malo dnes možnosť sprevádzať svojich prváčikov do školy

2. septembra 2019

Dnes sme poskytli platené voľno približne 560 rodičom z radov našich kolegov, aby mohli sprevádzať prváčikov pri ich nástupe do školy. Každý kolega, ktorý je rodičom, tiež získal finančný príspevok a špeciálne zľavové kupóny na  nákup školských potrieb či oblečenia
do školy. V rámci širokej ponuky benefitov tak myslíma aj na školské povinnosti detí našich kolegov a budujeme firemnú kultúru, v ktorej si kolegovia nemusia nechať ujsť dôležité okamihy rodinného života.

Podporujeme našich kolegov v rôznych životných situáciách a ponúka im široké spektrum benefitov so zameraním na vyvážený životný štýl a zdravie. Rozumieme, že rodina zohráva v živote kolegov dôležitú úlohu. Aj preto sme tento rok sme umožnili takmer 560 kolegom s prváčikmi uplatniť si platené voľno nad rámec zákona a sprevádzať ich pri nástupe do školy. Vyše 6 800 kolegov – rodičov školákov tiež získalo finančný príspevok na zamestnaneckú bonusovú kartu, ktorou môžu platiť v obchodoch Tesco, a tiež špeciálne zľavové kupóny na nákup školských potrieb a oblečenie.

Skvelé miesto na prácu znamená pre každého niečo iné. U nás v Tescu to znamená, že sa snažíme kolegov podporovať vo všetkom, čo chcú dosiahnuť. Chceme, aby sa mali čo najlepšie v práci aj doma, a preto sa naše benefity sústreďujú aj na zladenie práce a rodinného života. Rodičom novorodencov od tohto roku ponúkame aj darčekový balíček, v rámci ktorého sme už 119 bábätkám darovali najpotrebnejšie kozmetické a hygienické výrobky vlastnej značky.

Rovnako ako podporujeme kolegov pri významných rodinných udalostiach, pomáhame našim kolegom aj v ťažkých životných situáciách. Vtedy je tu pre nich Tesco Anjel, ktorý im podá pomocnú ruku a podporí ich finančne, keď sa ocitnú v núdzi. Prípadne sa môžu obrátiť na Dobrú linku pomoci, kde im odborníci pomôžu zvládnuť náročné situácie v pracovnom aj súkromnom živote. Zároveň pre deti kolegov pravidelne organizujeme letný tábor. Každoročne tak približne 200 detí našich kolegov strávi krásne chvíle so svojimi rovesníkmi.