Majstrovstvá sveta v synchronizovanom plávaní junioriek podporilo aj Tesco

2. septembra 2019

Slovenská plavecká federácia mala tú česť privítať vás na 1. majstrovstvách sveta FINA v synchronizovanom plávaní mladé talenty. Majstrovstvá sa konali v Šamoríne od 28. augusta do 1. septembra 2019 a podporila ich aj spoločnosť Tesco.

V Šamoríne v stredu za účasti 36 krajín odštartovali 1. MS v synchronizovanom plávaní v kategórii mladších junioriek a mladších juniorov. Hlavná časť šampionátu sa uskutočnila vo vonkajšom 50-metrovom bazéne, ale k dispozícii bol aj vnútorný 25-metrový bazén na tréningy a rozplavby.

V Šamoríne mali okrem 13-15 ročných reprezentantov Slovenska svoje zastúpenie Austrália, Barbados, Bielorusko, Bulharsko, Česko, Čile, Čína, Egypt, Francúzsko, Grécko, Gruzínsko, Holandsko, Island, Japonsko, Juhoafrická republika, Kórejská republika, Kanada, Kazachstan, Kolumbia, Kostarika, Maďarsko, Malta, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Rusko, Singapur, Srbsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Turecko, Ukrajina, USA, Veľká Británia. Súťažilo spolu 336 pretekárov. Šampionát vyvrcholil počas víkendu. V sobotu rozdávali medaily v sólach a combo zostavách, v nedeľu bolo na programe finále párov a tímovej súťaže.

Viac informácií spolu s výsledkami a fotografiami si môžete pozrieť tu.

Zdroj: internet