Menej plastu v Tescu vďaka opakovateľne použiteľným vrecúškam

12. februára 2020

Pre zákazníkov, ktorí chcú pomôcť znížiť množstvo plastového odpadu, zavádzame v oddeleniach ovozelu a pekárne opakovateľne použiteľné vrecúška z bio bavlny.  Je to ďalší krok smerom k naplneniu záväzku našej spoločnosti znižovať celkové množstvo plastových obalov.

Igelitové vrecká, ktoré zákazníci používajú pri nákupe pečiva, ovocia a zeleniny, prispievajú k zvyšovaniu množstva plastového odpadu. Sú plne recyklovateľné, ale ak sa po použití vyhodia do nesprávneho koša, môžu skončiť na skládke.

Alternatívou k igelitovým vreckám sú bavlnené vrecúška. Pevnými a odolnými vrecúškami z bio bavlny, ktoré sú určené na opakované používanie, zákazníci pomôžu znížiť celkovú spotrebu plastov a vzniknutého plastového odpadu. Práve opakované používanie je kľúčom k zníženiu dopadu na životné prostredie. Povzbudzujme preto zákazníkov, aby ich používali znova a znova, a tak znížili uhlíkovú stopu.

Nové Tesco vrecúška sú vyrobené z certifikovanej bio-bavlny a sú k dispozícii v štyroch typoch balení po dvoch kusoch za 1,49 – 1,99 EUR. V pilotnej fáze sú v ponuke na 10 obchodoch po celom Slovensku- HM Nitra, HM Trnava, HM Žilina, HM Bratislava Petržálka, HM Bánska Bystrica, HM Bratislava Zlaté Piesky, HM Košice, HM Levice, SM Vráble, SM Bratislava Vajnoria OC.

Bavlnené vrecká sú ďalším krokom k naplneniu nášho záväzku znížiť množstvo plastového odpadu. Začiatkom roku 2019 sme sa zaviazali, že z obalov produktov vlastnej značky odstránime všetky nerecyklovateľné materiály. Vďaka našej usilovnej práci sme už zmenili obaly na čerstvých šťavách a smoothies za ekologický materiál r-PET. Zákazníci tiež u nás nájdu sušienky, keksy a cukrovinky značky Tesco v nových obaloch z ľahko recyklovateľných materiálov. Pri online nákupoch  sme igelitové tašky vymenili za papierové. Zákazníci majú samozrejme možnosť zvoliť si nákup bez tašky.