Vaše príbehy 10: podpora organizácie Človek v ohrození a nemocníc v Komárne a Banskobystrickom kraji

1. júna 2020

Aj v týchto dňoch neúnavne pracujete na tom, aby sme počas tejto mimoriadnej situácie zabezpečili potraviny pre všetkých. O to viac sme hrdí na to, že ani teraz nezabúdate pomáhať svojim komunitám a robiť všetky tie drobnosti, ktoré robia Slovensko lepšou a krajšou krajinou. Vážime si každú pomoc, pretože aj tá najmenšia má obrovský význam, obzvlášť teraz.

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o to, ako ste Vy alebo Váš obchod pomohli komunite. Potešíme sa aj akémukoľvek poďakovaniu od kolegov či zákazníkov, ktoré Vás v tejto mimoriadnej situácii povzbudilo. Stačí, ak vyplníte tento krátky formulár alebo nám napíšete na mojetesco@tesco.com.

Podpora zdravotníkov v Banskobystrickom kraji

Ovocia a vitamínov, zvlášť v tomto čase, nikdy nie je dosť. Najmä pre tých, ktorí stoja v boji proti ochoreniu Covid-19 v prvej línii. Banskobystrický samosprávny kraj začal v spolupráci s obchodným reťazcom Tesco Slovensko distribuovať ovocie pre všeobecných lekárov, ktorí sa denno-denne stretávajú so svojimi pacientmi. Raz za týždeň im kraj dovezie približne 6 kilogramov ovocia.

BBSK oslovil s touto službou približne 350 všeobecných lekárov pre deti a dospelých v celom Banskobystricko kraji. Z nich približne 160 prejavilo záujem,“ spresňuje koordinátorka projektu za BBSK Andrea Škultétyová. V prípade, ak sa služba osvedčí, kraj ju rozšíri aj pre lekárov špecialistov a ďalších zdravotníkov v kraji.

Ovocie vo forme daru poskytuje obchodný reťazec Tesco. BBSK prostredníctvom zamestnancov svojej Banskobystrickej regionálnej správy ciest zabezpečuje jeho prerozdelenie a distribúciu po celom kraji.

Pomoc pre nemocnicu v Komárne

Pomoc sme odovzdali aj nemocnici v Komárne, kedy sme opäť podporili zdravotnícky personál darovaním ovocia, ktoré je v aktuálnej situácii potrebné viac ako kedykoľvek predtým.

Naša nemocnica dostala ďalší darček, a to dávku vitamínov, ktorú sme dostali vo forme ovocia od spoločnosti Tesco Slovensko. Za túto pomoc ďakujeme, vyčarila nášmu personálu úsmev na tvári,“ napísala na sociálnej sieti nemocnica Komárno.

Podpora neziskovej organizácie Človek v ohrození

Ak sa chcú ľudia chrániť pred koronavírusom, musia dodržiavať základné pravidlá hygieny. Na to ale potrebujú prúd vody, mydlo a čistiace a dezinfekčné prostriedky. Rodiny, ktoré prišli o už tak malý príjem a nemajú finančné zásoby, si nemôžu takéto pomôcky nakúpiť a je pre nich ťažké dodržiavať potrebnú hygienu.

Za posledné týždne preto nezisková organizácia Človek v ohrození odovzdali v ich piatich komunitách 339 hygienických balíčkov chudobným rodinám, ktoré teraz prežívajú ťažké časy. Hygienické balíčky sme mohli zostaviť vďaka darcom, ktorí prispeli na naše aktivity proti šíreniu koronavírusu. „Ďakujeme spoločnosti Tesco, ktorá prispela k balíčkom aj spoločnosti Slovnaft, ktorá venovala dezinfekčné prostriedky,“ poďakovala nezisková organizácia.