Zapojte sa do zbierky Belasý motýľ a podporte tých, ktorí dnes nemôžu vyjsť do ulíc

5. júna 2020

Celonárodná verejná zbierka Belasý motýľ 2020 oslavuje už 20 rokov svojej existencie. A práve na 20. výročie nebudú môcť organizátori vyjsť pre aktuálnu situáciu s koronavírusom do ulíc ani do predajní Tesca, kde počas minulých rokov túto zbierku organizovali. Patria totiž medzi ohrozenú skupinu obyvateľstva, preto zbierku presúvajú do online prostredia na portál www.belasymotyl.sk, kde im prispieť môžete aj vy. 

Cieľom verejnej zbierky Belasý motýľ, ktorá bude tento rok prebiehať od 8. do 12. júna, je získať finančné prostriedky na nákup pomôcok potrebných pre ľudí s nervovosvalovými ochoreniami – dýchacie prístroje, oxygenátory, ambuvaky, odsávačky hlienov, polohovacie postele, zdviháky, elektrické vozíky, špeciálne mechanické vozíky a iné špecifické pomôcky, ktoré štát nehradí.

Symbolom verejnej zbierky je belasý motýľ – krásny, ale ľahko zraniteľný. Vyjadruje bezmocnosť ľudí, ktorí sa progresiou ochorenia, postupným oslabovaním svalov, stanú úplne bezvládnymi, odkázanými na pomoc iných. Verejnú zbierku Belasý motýľ v jednotlivých mestách organizujú jej členovia, ľudia s svalovou dystrofiou a inými nervovosvalovými ochoreniami.

Budeme radi, ak sa rozhodnete podporiť tých, ktorí si nedokážu pomôcť sami. Ďakujeme.