PARASPORT24 tour má za sebou 13. ročník, opäť ju podporilo aj Tesco

10. júna 2020

PARASPORT24 tour, ktorú podporila aj spoločnosť Tesco, má za sebou úspešný 13. ročník. Cyklistický pelotón zložený z hendikepovaných športovcov a známych osobností odštartoval 31. mája a skončil sa 3. júna vo Vršateckom Podhradí. Naprieč trenčianskym krajom pomáhali hendikepovaným a sociálne slabým aj Zuzana Vačková, Danka Barteková, Jakub Petraník a po prvýkrát Juraj Bača. Cyklistický pelotón prešiel desiatky kilometrov a rodinám rozdal celkovo 5 tisíc eur.

13. ročník PARASPORT24 tour mal zastávky v obciach Zamarovce, Nemšová, Mikušovce, Skalka nad Váhom a v kúpeľoch Trenčianske Teplice. Tento rok prešli cyklisti kvôli pandémii „len“ desiatky kilometrov. „Každý rok je atmosféra skvelá. A to hlavne preto, že sa snažím do nášho tímu vyberať ľudí, ktorí sú naladení robiť veci podobne ako ja, a to s pozitívnou emóciou. Bolo nás spolu 40 a každý prispel rovnako sebou a spoločne sme pomáhali. A vytvárali tak opäť niečo pre ľudí. Sme všetci plní skvelých zážitkov, spoločne s ľuďmi, ktorým sme pomáhali,“ neskrýva radosť organizátor podujatia Miroslav Buľovský z občianskeho združenia PARASPORT24. Organizátor poďakoval aj spoločnosti Tesco so slovami: Sme hrdí na to, že vás máme a sme radi za to, čo dávate do tohto projektu.

Tohtoročný PARASPORT24 tour pomohol hendikepovaným a sociálne slabým rodinám finančne aj materiálne. A to vďaka rôznym grantom, partnerom a akciám, ktoré občianskemu združeniu zarábajú financie. Počas 13. ročníka rozdali rodinám veci v hodnote takmer 5 tisíc eur.

Občianske združenie PARASPORTt24 vzniklo v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu ľudí s hendikepom, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj. Tým, ktorým pomôže, potom ďalej pomáhajú hlavne sociálne slabším rodinám po celom Slovensku.