Tesco pomôže ľuďom v núdzi ešte viac, organizuje mimoriadnu potravinovú zbierku

16. júna 2020

V Tescu promptne reagujeme na zložitú situáciu mnohých rodín, ktoré sa za  súčasných okolností ocitli v núdzi. Ľuďom v ťažkej životnej situácii sme pomohli doposiaľ najväčším darom potravín a ďalších produktov dennej potreby v hodnote viac ako 172-tisíc eur. Tým, ktorí to teraz najviac potrebujú, pomôžeme spoločne so zákazníkmi ešte viac, a to zorganizovaním letnej potravinovej zbierky. Zákazníci budú môcť počas 10 týždňov darovať trvanlivé potraviny vo všetkých 152 obchodoch Tesca na Slovensku.

Podpora komunít, v ktorých pôsobíme, je prirodzenou súčasťou všetkého, čo robíme. Chápeme, že súčasné okolnosti majú nepriaznivý vplyv na mnohé rodiny a spôsobujú im ťažkosti. Vďaka mimoriadnemu darovaniu potravín v hodnote viac ako 172 000 eur sme dokázali pomôcť tisícom ľudí po celej krajine. Teraz chceme spolu s našimi zákazníkmi pomôcť ešte viac. V piatok 19. júna preto spúšťame mimoriadnu letnú potravinovú zbierku. Vytvárame tak jednoduchý spôsob, ako môžu všetci zákazníci pomôcť rodinám v núdzi v ich miestnej komunite.

Potravinová zbierka bude prebiehať rekordne dlhý čas od 19. júna do konca augusta, a to vo všetkých 152 obchodoch na Slovensku. Zapojiť sa môžu všetci zákazníci, ktorí sa pri svojom bežnom nákupe rozhodnú zakúpiť trvanlivé potraviny navyše a darovať ich ľudom v núdzi. Môže ísť o rozličné produkty zo sortimentu trvanlivých potravín – napríklad ryžu, cestoviny, múku, cukor, olej, konzervy, zaváraniny, čaj či kávu. Samotné darovanie potravín je veľmi jednoduché a bezpečné: stačí ich odovzdať do vyznačeného miesta za pokladničnou zónou.

Neustále pomáhame tým, ktorí to najviac potrebujú. Chápeme, že podpora tých najzraniteľnejších je teraz naliehavejšia ako kedykoľvek predtým. „Aj malá pomoc má veľký význam a teraz je ešte dôležitejšia. V spoločnosti Tesco vieme, že našim zákazníkom záleží na komunitách, v ktorých žijú a chceme im dať príležitosť, aby im pomohli spolu s nami. Všetky vyzbierané produkty darujeme Potravinovej banke Slovenska, nášmu dlhoročnému  partnerovi, ktorý je pre zákazníkov garanciou, že sa darované potraviny dostanú k tým, ktorí to najviac potrebujú,“ uviedol náš výkonný riaditeľ Martin Kuruc.

„Sme veľmi radi, že naše dlhodobé partnerstvo s Tescom sa za súčasných okolností ešte viac posilnilo. Vďaka mimoriadnemu daru potravín od Tesca sa podarilo rýchlo a efektívne podať pomocnú ruku ešte širšej skupine ľudí, ktorá to teraz najviac potrebuje. Koronakríza ovplyvnila naše každodenné životy a naďalej ohrozuje najmä tie najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva. Keďže pomoc pre rodiny v núdzi je potrebná neustále, urobíme všetko preto, aby sme čo najlepšie zabezpečili distribúciu potravín darovaných v rámci mimoriadnej zbierky. Vítame, že zbierka bude prebiehať v každom z obchodov Tesca a veríme, že práve vďaka tomu sa pomoc dostane aj do tých najviac ohrozených regiónov,“ povedal Marko Urdzík, predseda Potravinovej banky Slovenska.

Vzhľadom na čas trvania zbierky bude prebiehať ako zbierka bez dobrovoľníkov, s výnimkou prvého víkendu. Chcete aj vy pomôcť svojej miestnej komunite? Pripojte sa k nám ako dobrovoľník počas prvého víkendu zbierky, zaregistovať sa môžete TU a pomôžte vysvetliť zákazníkom, ako zbierka funguje a ako môžu prispieť. Pomôcť môžete aj zdieľaním informácie o tejto aktivite so svojou rodinou a priateľmi na sociálnych sieťach.

Okrem zbierky pomáhame ľuďom v núdzi deň čo deň darovaním nepredaných potravín zo všetkých našich obchodov. Od vypuknutia pandémie koronavírusu v marci sme darovali viac ako 335 ton potravín, ktoré sa použili na prípravu 957 tisíc porcií jedla.

Spustením letnej potravinovej zbierky pokračujeme v napĺňaní nášho záväzku podpory komunít. Pravidelne organizujeme najväčšiu potravinovú zbierku na Slovensku, ktorá pomáha vyčariť krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi a sociálne slabšie rodiny naprieč celým Slovenskom. Každý rok navyšuje Tesco hodnotu vyzbieraných darov o 20 %, ktorú venuje zapojeným charitatívnym organizáciám. Rovnako tomu bude aj tento rok na jeseň, kedy sa uskutoční už 8. ročník obľúbenej potravinovej zbierky Tesca.