Vaše príbehy 11: pomoc pre obec Ruský Potok, nemocnicu v Snine a poďakovanie od primátora Bratislavy

30. júna 2020

Aj v týchto dňoch neúnavne pracujete na tom, aby sme počas tejto mimoriadnej situácie zabezpečili potraviny pre všetkých. O to viac sme hrdí na to, že ani teraz nezabúdate pomáhať svojim komunitám a robiť všetky tie drobnosti, ktoré robia Slovensko lepšou a krajšou krajinou. Vážime si každú pomoc, pretože aj tá najmenšia má obrovský význam, obzvlášť teraz.

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o to, ako ste Vy alebo Váš obchod pomohli komunite. Potešíme sa aj akémukoľvek poďakovaniu od kolegov či zákazníkov, ktoré Vás v tejto mimoriadnej situácii povzbudilo. Stačí, ak vyplníte tento krátky formulár alebo nám napíšete na mojetesco@tesco.com.

Pomoc obci Ruský Potok

Hypermarket Tesco v Snine sa rozhodol odovzdať obci Ruský Potok potravinovú pomoc pre tých najzraniteľnejších.

Chcela by som sa vám veľmi poďakovať za potravinovú pomoc pre obec Ruský Potok. Veľa občanov malo slzy v očiach, pretože nikdy pre nich nikto nič také neurobil. Zároveň by som sa chcela poďakovať aj pánovi manažérovi z OC Tesco Snina, ktorého správanie bolo na profesionálnej úrovni a zorganizoval to rýchlo, kvalitne a ku spokojnosti každej strany,“ napísala starostka obce Ruský Potok.

 

Podpora nemocnice v Snine

 

Poďakovanie od primátora Bratislavy Matúša Valla

V mene celého krízového tímu na Sekcii sociálnych vecí hlavného mesta SR Bratislavy, a zároveň aj vo svojom mene by som sa celému tímu Tesco chcel poďakovať za pomoc, ktorú ste nám poskytli počas korona krízy.

Počas tohto neľahkého obdobia sa Mestský terénny tím sústredil na pomoc ľuďom bez domova, ktorí sú často prehliadaní, no zároveň patria medzi najzraniteľnejšie skupiny. Obmedzenia súvisiace s pandémiou sa najviac dotkli tých, ktorí nemali ísť kam domov, do bezpečia. V životoch ľudí v núdzi sa zo dňa na deň objavili nové prekážky a neistota. Cieľom Mestského terénneho tímu bolo znížiť riziko nákazy a dopadu krízy na ľudí bez domova na území Bratislavy. Distribúcia materiálnej pomoci, ochranných pomôcok a poskytovanie poradenstva by určite nebolo možné bez Vás. Vďaka poskytnutej podpore sme mohli denne pomáhať v uliciach Bratislavy a spolu s Vašou pomocou tak prekonať jedno z najťažších období v životoch ľudí. Obmedzenia, ktoré vyplynuli zo situácie znamenali pre ľudí bez domova znížený prístup ku strave. Mnohé denné centrá znížili svoje kapacity, ľudia si zo dňa na deň nedokázali zabezpečiť svoj denný príjem. Potravinové balíčky, ktoré ste nám poskytli zabezpečili ľuďom v núdzi pravidelný prístup ku kvalitným potravinám. Vďaka Vám sa nám podarilo zabezpečiť jednu zo základných potrieb ľudí aj počas obdobia najväčšej krízy.

Hoci Bratislava je mestom s najväčším počtom infikovaných koronavírusom na Slovensku, pandemickú situáciu sa nám podarilo zvládnuť. Považujem to za veľký úspech a Vám ešte raz ďakujem za Vašu podporu počas tohto ťažkého obdobia,” napísal primátor mesta Bratislava Matúš Vallo.