Plán malých pomocí: Odmena a uznanie pre našich kolegov

4. júla 2020

Veríme, že naši kolegovia si zaslúžia konkurencieschopný balík odmien ako uznanie za ich prácu. Najnižšia mzda kolegov pracujúcich na obchodoch na plný úväzok sa v priemere na Slovensku pohybovala na úrovni 865 eur v závislosti od regiónu. Neustále však investujeme do odmien, len v priebehu minulého roka sme investovali do platov našich kolegov 13 miliónov eur.

Popritom poskytujeme kolegom aj zaujímavý balík benefitov, ktorými im chceme ukázať, že si vážime ich príspevok:

  • 10 % zľava pre kolegov na nákupy v obchodoch Tesco až do výšky 700 eur ročne. Zľavu je možné využiť aj na nákupy F&F, Tesco Mobile či pri nákupe potravín online. Naši kolegovia takto v minulom roku ušetrili viac ako 2 130 000 €.
  • Dobrá linka pomoci – formou konzultácií a poradenstva pomáhame našim kolegom v rôznych náročných životných situáciách či už v pracovnom, alebo osobnom živote. S odborníkmi sa môžu bezplatne poradiť o témach, ako sú medziľudské vzťahy, výchova detí, konzultácia zmlúv, exekúcie, hypotéky a mnohé iné. Počas minulého roka túto službu využilo 309 kolegov.
  • Ponúkame kolegom zľavnené mobilné paušály, príspevok na Multisport kartu, benefit pri narodení dieťaťa – darček pre novonarodené deti našich kolegov.
  • Kolegom tiež ponúkame modernú formu výberu individuálnych benefitov cez systém Cafeteria alebo vianočný bonus. V minulom roku sme do týchto benefitov investovali 714 060 eur.

Pracujem pre Tesco už takmer 10 rokov. Svedčí to o tom, že vo firme som spokojná a práca ma baví. Jednou z vecí, ktoré uznávam a páčia sa mi, je anketa Tvoj názor je dôležitý. Vážim si, že zamestnávateľ sa zaujíma o názor každého kolegu a pristupuje k nemu s plnou vážnosťou. Otázky rôzneho charakteru preverujú celkovú situáciu v obchode. Jej anonymita zaručuje dôveryhodnosť odpovedí. Dôležité však je, že s výsledkami sa reálne pracuje. Na stretnutiach kolegov s riaditeľom, tímom manažérov a personálnymi partnermi sa výsledky odkomunikujú a vo vzájomnej diskusii sa hľadajú riešenia, ako niektoré veci zlepšiť k spokojnosti nás všetkých,” hovorí kolegyňa z hypermarketu v Brezne.