Vaše príbehy 12: darovanie krvi kolegov z Martina, pomoc pre Svetielko nádeje a podpora leta v Myjave

9. júla 2020

Aj v týchto dňoch neúnavne pracujete na tom, aby sme počas tejto mimoriadnej situácie zabezpečili potraviny pre všetkých. O to viac sme hrdí na to, že ani teraz nezabúdate pomáhať svojim komunitám a robiť všetky tie drobnosti, ktoré robia Slovensko lepšou a krajšou krajinou. Vážime si každú pomoc, pretože aj tá najmenšia má obrovský význam, obzvlášť teraz.

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o to, ako ste Vy alebo Váš obchod pomohli komunite. Potešíme sa aj akémukoľvek poďakovaniu od kolegov či zákazníkov, ktoré Vás v tejto mimoriadnej situácii povzbudilo. Stačí, ak vyplníte tento krátky formulár alebo nám napíšete na mojetesco@tesco.com.

Darovanie krvi od kolegov z HM Martin

Počas mesiaca jún sa nám podarilo zorganizovať aktivitu darovania krvi pre Národnú transfúznu stanicu v Martine. Spolu sme tak 13-ti kolegovia darovali 4,5 litra krvi. Aj takáto malá pomoc môže niekedy zachrániť život. V tejto našej malej tradícii budeme pokračovať aj naďalej a už teraz sa tešíme na októbrovú kvapku krvi, ktorá, veríme, bude mať ešte väčšiu účasť. Pozdravujeme z Hypermarketu Tesco Martin 🙂,“ napísali nám kolegovia z martinského hypermarketu.

Pomoc pre Svetielko nádeje

Spoločnosť Tesco Slovensko, konkrétne obchod na Zvolenskej ceste v Banskej Bystrici nám dlhodobo pomáha. V týchto dňoch nám venovali dózy na potraviny, ktoré budeme dávať hospitalizovaným deťom do balíčkov prvého kontaktu. Len pri dlhšej hospitalizácii zistíte, koľko praktických vecí vám pri pobyte v nemocnici chýba. Odovzdali nám ich pani riaditeľka Petra Krchňavá a jej kolegyňa Anna Kováčová, ktorým ďakujeme za ústretovosť. My sme im odovzdali čas, a to hodiny, ktoré sme vyrábali s deťmi na oddelení v rámci projektu s názvom Dielničky pre šikovné ručičky, podporeného z grantového programu TESCO Vy rozhodujete, my pomáhame, a pribalili sme aj voňavé mydielka. Ďakujeme všetkým zo Spoločnosti Tesco Slovensko a ich zákazníkom, ktorí nám pomáhajú pomáhať ❤️❤️,“ poďakovalo na sociálnej sieti Svetielko nádeje.

Svetielko nádeje je občianske združenie zamerané na zlepšovanie a skvalitňovanie života detí a mladistvých s onkologickým alebo iným vážnym ochorením a ich rodín. Okrem toho sa usilujeme pozitívne vplývať na verejnosť, aby ostatní ľudia dokázali citlivo vnímať situáciu týchto detí a rodín a vytvárali pre nich prostredie porozumenia, prijatia a pomoci.

Podpora letného programu v meste Myjava

Spoločnosť Tesco produktovo podporilo letný program mesta Myjava s názvom Leto s naMY.

Dňa 30.6.2020 sme podporili ukončenie školského roku, kde boli deti ocenené za študijné výsledky a mali pripravený zaujímavý program. Vzhľadom na to, že väčšina rodín toto leto zostane doma a rodičia v práci, podporili sme spolu s mestom Myjava aj denné tábory pre deti. V rámci táborov budú mať ratolesti na kúpalisku a v športovom areáli k dispozícii animácie a súťaže každý pracovný deň. Podporíme aj oslavy 100. rokov futbalu v Myjave v dňoch 7.-8.8.2020, kde Vás zároveň srdečne pozývame.

Celý program nájdete na tomto linku.

Leto s naMY | Kultúra Myjava