Plán malých pomocí: Naše oblečenie F&F

3. augusta 2020

Udržateľné, dostupné, kvalitné oblečenie… z výroby, na ktorú sme hrdí. F&F je našou vlastnou značkou, každý rok predáme milióny kusov oblečenia. Náš prístup k udržateľnosti, znižovaniu vplyvu na životné prostredie a prinášaniu pozitívnej zmeny v komunitách sa – rovnako ako na ostatné oblasti v Tescu – vzťahuje aj na naše podnikanie v oblasti odevov.

V F&F sme odhodlaní zlepšovať život každého pracovníka zapojeného do výroby našich odevov. Sme zakladajúcim členom Iniciatívy pre etické obchodovanie a dbáme na to, aby naši dodávatelia dodržiavali štandardy ochrany ľudských práv. V decembri 2019 sme v severnej a južnej Indii zorganizovali dva celodenné workshopy pre predajcov oblečenia, pracovníkov pradiarne a tkáčovne. Účastníkov sme poučili o našich zásadách boja proti nútenej práci, podelili sme sa s nimi o osvedčené postupy v boji proti modernému otroctvu a ozrejmili náš prístup, ktorého súčasťou sú aj neoznámené audity realizované naším tímom pre zodpovedné získavanie produktov.

Viac ako 50 % odevov, ktoré predávame, sa vyrába z bavlny alebo bavlnených zmesí. Neustále vyhodnocujeme vplyv našich produktov na životné prostredie a komunity. Dokážeme tak prijímať lepšie a zodpovednejšie rozhodnutia. Na výrobu našich odevov zo 100 % bavlny, vrátane tričiek pre deti a šiat pre dievčatá, používame bavlnu z trvalo udržateľných zdrojov. Naším cieľom je dosiahnuť, aby do roku 2025 boli všetky produkty F&F vyrobené z udržateľnej bavlny (Iniciatíva za lepšiu bavlnu – BCI, bio a recyklovanú). V predchádzajúcich 12 mesiacoch sme získali až 80 % bavlny zo zdrojov, ktoré sú udržateľnejšie, vďaka čomu sme na dobrej ceste dosiahnuť stanovený cieľ.

Od začiatku nášho členstva v Iniciatíve za lepšiu bavlnu sme v F&F získali o 50 000 ton viac udržateľnejšej bavlny. 

Popri snahách zameraných na zníženie vplyvu našej bavlny na životné prostredie predstavujeme viac produktov vyrobených z recyklovaných polyesterových látok. Vyrábame z nich mnoho produktov v našej produktovej línii plaviek. V roku 2019 sme využili recyklované vlákna z viac ako 30 miliónov plastových fliaš.