Rúška pre Tesco Anjela od DC Beckov

4. augusta 2020

Rúško sa stalo každodennou súčasťou nášho života. Už to nie je len nevyhnutnosť. Po prvotných výtvoroch ušitých z núdze, sú stále viac kreatívnejšie a personalizované svojmu nositeľovi.

Presne  preto bolo rúško  jasnou voľbou  pri myšlienke dať Športovému dňu v DC TESCO Beckov pridanú hodnotu – podporiť ich predajom Tesco Anjela.

Kolegovia dali hlavy (a najmä ruky) dokopy a vytvorili rúška, ktoré pomáhajú hneď trikrát. Chránia svojho nositeľa a jeho okolie, predajom podporujú  Tesco Anjela, ale zároveň  sú vytvorené bezodpadovo. Na ich výrobu  boli použité  najmä vyradené uniformy našej spoločnosti. Textil teda našiel svoj nový účel, miesto toho, aby skončil v koši. Dnes sú z neho veselé farebné  rúška. Tie s logom TESCO reprezentujú našu spoločnosť, iné na sebe majú milé obrázky zvieratiek a kvetov, prišité srdiečka. Materiál na ich výrobu darovali aj kolegovia. Netreba ani zdôrazňovať, že  látkové rúška sú viac eko ako jednorazové.

Za šijací stroj si sadla naša personálna partnerka  Renáta. So šitím rúšok pre kolegov má skúsenosti. Na začiatku  pandémie  keď ich nebolo možné  nikde zohnať, ušila rúška doma a rozdávala kolegom.

Veľké  srdce a dobrosrdečnosť ukázali všetci kolegovia, ktorí darovali materiál na výrobu, šili a prišívali, žehlili, balili, predávali a tiež kupovali, aby podporili Tesco Anjela. 

V DC Tesco Beckov všetci vieme, že aj pomoc od nás  niekedy potrebuje pomôcť 🙂