Plán malých pomocí: Upravujeme naše obaly

18. augusta 2020

Udržateľnosť našich produktov a obalov berieme veľmi vážne a vždy sa zamýšľame nad tým, aký vplyv má naše podnikanie na životné prostredie. Obaly majú dôležitú funkciu – chránia potraviny pred ich znehodnotením a následným vyhadzovaním do odpadu, avšak nemalo by sa tak diať na úkor našej planéty. Preto tvrdo pracujeme na tom, aby naše produkty pochádzali z udržateľných zdrojov a aby sme obaly používali naozaj len vtedy, keď je to nevyhnutné.

Spoločne s našimi dodávateľmi v strednej Európe pracujeme na plošnom znižovaní objemu obalového materiálu a zlepšovaní ich recyklovateľnosti. Naším cieľom na Slovensku je, aby sme nepoužívali viac obalov, než je absolútne nevyhnutné, a tak znížili vplyv plastových obalov na životné prostredie a vytvorili systém tzv. uzatvorenej recyklačnej slučky. Pokiaľ sa obaly odstrániť nedajú, snažíme sa ich používať opakovane. Ak sa obaly nedajú recyklovať, nemajú v našom podnikaní miesto.

V spolupráci s naším slovenským dodávateľom sme upravili balenie acidofilného mlieka našej vlastnej značky tak, aby sme dokázali odstrániť nerecyklovateľný plast. Zmena sa dotkla až 317 178 balení mlieka a na slovenskom trhu sa nám tak podarilo odstrániť 1 269 kg nerecyklovateľného plastu.