Diverzita & Inklúzia – Kolegovia so zdravotným znevýhodnením

31. augusta 2020

V posledných rokoch sa do popredia stále častejšie dostáva téma zdravého životného  štýlu, starostlivosti o telo i dušu, aj v súvislosti s často sa vyskytujúcimi tzv. civilizačnými ochoreniami. V každom kolektíve sa nájde niekto, kto trpí nejakým druhom civilizačného ochorenia, či už je to vysoký krvný tlak, obezita, cukrovka, alergie, intolerancie, ekzémy apod. Najčastejším dôvodom vzniku sú nepravidelná strava, nezdravé jedlo a nedostatok pohybu.

Naším cieľom je vytvárať pre všetkých kolegov také pracovné prostredie, kde sa bude každý cítiť vítaný, rešpektovaný a zároveň viesť kolegov k zdravému životnému štýlu, zdravému stravovaniu, starostlivosti o seba a k rovnováhe medzi pracovným a osobným životom.

Záleží nám na našich kolegoch.  Vieme, že iba zdraví a spokojní zamestnanci podávajú najlepšie výkony. Veríme, že osveta a prevencia sú správnou cestou, ako to všetko dosiahnuť.

Rozhodli sme sa venovať pozornosť práve tejto téme a kolegom trpiacim vybranými civilizačnými ochoreniami ako sú cukrovka, potravinové alergie a intolerancie a celiakia, zjednodušiť začlenenie do kolektívu, pochopenie ich situácie apod. Usilujeme sa o vytvorenie  harmonického prostredia, kde sa so všetkými kolegami zaobchádza s rešpektom a bez ohľadu na ich znevýhodnenie. Zároveň chceme pomôcť líniovým manažérom a všetkým kolegom pochopiť potrebu individuálneho prístupu k pracujúcim kolegom trpiacim civilizačným ochorením, ak si to situácia vyžaduje (napr. prestávky v práci, požiadavky na stravu, podanie liekov) tak, aby boli schopní adekvátne reagovať v krízových situáciách.

Na čo sa môžeme tešiť?

Sledujte Store Bulletin a Mojetesco.sk – Diverzita & Inklúzia (baner umiestnený na hlavnej stránke) – Kolegovia so zdravotným znevýhodnením https://mojetesco.sk/kolegovia-so-zdravotnym-znevyhodnenim/ a všetko sa včas dozviete. Informujte a zaangažujte kolegov na vašich prevádzkach.

Pripravili sme pre kolegov viacero zaujímavých aktivít a súťaží, ktoré Vám predstavíme postupne v období od septembra do novembra 2020, aj v rámci jesennej kampane Buď fit 🙂